Nowe słuchawki Beats Fit Pro alternatywą dla AirPods Pro?

Apple wydało nowe słuchawki douszne Beats Fit Pro z ANC, które mają nam pozwolić zapomnieć o tym, że nie ma AirPodsów Pro 2.

Beats Fit Pro

Najnowszy model słuchawek Beats Fit Pro pojawia się niecały miesiąc po wydaniu bezprzewodowych słuchawek AirPods 3. generacji. Te nowe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne otrzymały pakiet funkcji podobny do zestawu w słuchawkach AirPods Pro. Mają jednak zupełnie inny projekt, który pasuje do marki Beats i jest bardziej skupiony na fitnessie i osób uprawiających czynnie sport.

Beats Fit Pro są dostępne w czterech kolorach — Beats Black, Beats White, Stone Purple i Sage Grey. Jeśli chodzi o funkcje, obsługują większość tych, które można znaleźć w AirPodsach, takie jak natychmiastowe parowanie z iPhone’ami (dzięki chipowi H1), obsługa Hey Siri, dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem głowy, obsługa funkcji Znajdź i wiele innych.

Nowe Beatsy są zaprojektowane bez pałąka obecnego w AirPodsach. Zamiast tego mają zakrzywione końcówki, które pomagają bezpiecznie utrzymać je w uszach. Podczas gdy zarówno Fit Pro, jak i AirPodsy Pro oferują około 24 godzin czasu słuchania na pełnym naładowaniu etui, te pierwsze nie obsługują ładowania bezprzewodowego. Na szczęście oba modele są odporne na wodę i pot, więc można w nich ćwiczyć bez obaw.

Jeśli chodzi o ceny, nowe Beatsy kosztują 199 USD w USA, w porównaniu do 249 USD za AirPods Pro. Są to więc tańsze alternatywy dla AirPods Pro, które będą oferować prawie dokładnie te same funkcje. Obecnie słuchawki nie są jeszcze dostępne w polskim sklepie internetowym firmy.

Nowa oferta Beats Fit Pro oferuje funkcje podobne do funkcji AirPods Pro, takie jak ANC, Hey Siri, Spatial Audio, natychmiastowe parowanie i wiele innych. Mają też niższą cenę.

Według MacRumors, Apple wycofało kilka modeli słuchawek Beats po wydaniu Fit Pro. Modele te obejmują Powerbeats, Beats Solo Pro i Beats EP, które zostały wycenione odpowiednio na 150 USD, 250 USD i 130 USD. Dzięki temu fani Beatsów mają siedem opcji do wyboru — Beats Studio Buds, Powerbeats Pro, Beats Pro, Beats Flex, Beats Studio 3, Beats Fit Pro i Beats Pill+.

Próba wyświetlenia dowolnego z wycofanych produktów Beats w internetowym sklepie Apple Store powoduje wyświetlenie dużego banera z informacją, że ​​nie są już dostępne, i z sugestią obejrzenia podobnych produktów.

Czarne Beats Fit Pro (Apple)

źródło: XDA-Developers