Spirala czasu od Wielkiego Wybuchu do dziś

Infografika zatytułowana Nature Timespiral obejmuje 13,7 miliarda lat, a każdy miliard jest reprezentowany na spirali pod kątem 90 stopni.

Fragmenty infografiki Nature Timespiral
Fragmenty infografiki Nature Timespiral | fot. Budassi

Ta spirala czasu natury, autorstwa Pablo Carlosa Budassiego, jest podsumowaniem najważniejszych wydarzeń od Wielkiego Wybuchu do współczesności. Historia przyrody przedstawiona jest graficznie w formie spirali z adnotacjami ważnych wydarzeń. Każdy miliard lat (GA) jest reprezentowany przez obrót spirali o 90 stopni. Ostatnie 500 milionów lat przedstawiono pod kątem 90 stopni, aby uzyskać więcej szczegółów na temat naszej najnowszej historii.

Niektóre z przedstawionych wydarzeń to pojawienie się struktur kosmicznych (gwiazdy, galaktyki, planety, gromady i inne struktury), pojawienie się układów słonecznych, Ziemi i Księżyca, ważne wydarzenia geologiczne (gazy w atmosferze, wielkie orogenie, okresy lodowcowe itp.), pojawienie się i ewolucja gatunków hominidów oraz ważne wydarzenia w ewolucji człowieka.

Możesz kupić spiralę czasu natury w formie plakatu w wysokiej rozdzielczości. Ta niesamowita infografika dostępna jest jako wydruk lub plik do pobrania w wysokiej rozdzielczości na stronie internetowej Budassiego.

Wydruk w formacie 64,6 x 50,8 cm, na papierze błyszczącym kosztuje 32 euro, a plik do pobrania w wysokiej rozdzielczości 15 dolarów.

Nature Timespiral

Nature Timespiral | fot. Pablo Carlos Budassi
Nature Timespiral | fot. Pablo Carlos Budassi

źródło: Pablo Carlos Budassi