Apple Music dostępne także na PS5

Subskrybenci Apple Music mogą teraz korzystać z serwisu także na konsoli PlayStation 5 – to kolejna platforma, na której Apple daje dostęp do swojej biblioteki muzycznej.

Apple Music na Playstation 5

Od tego tygodnia użytkownicy serwisu Apple Music mają dostęp do katalogu 90 milionów utworów, list odtwarzania z własnej biblioteki oraz wyselekcjonowanych list odtwarzania gier także na swoich konsolach PlayStation 5. Właściciele PS5, którzy oprócz grania w gry uwielbiają słuchać muzyki, mogą teraz wybierać między Spotify i Apple Music. PlayStation 5 jest pierwszą konsolą do gier, która wprowadza zintegrowane doświadczenie Apple Music, udostępniając swój obszerny katalog muzyczny graczom PS5 na całym świecie.

Apple Music daje dostęp do ponad 90 milionów utworów, dziesiątków tysięcy wyselekcjonowanych list odtwarzania, teledysków w rozdzielczości 4K, a dzięki Apple Music Radio można strumieniować najnowsze hity, klasykę i country na żywo. Aplikacja na konsolę to także dostęp do spersonalizowanych list odtwarzania dobranych według preferencji muzycznych – podobnie jak w aplikacji mobilnej na smartfony.

PS5 oferuje bezproblemową integrację z usługą przesyłania strumieniowego Apple Music z muzyką w tle i odtwarzaniem teledysków, dzięki czemu gracze mogą słuchać muzyki z serwisu także w trakcie grania w ulubione tytuły.

Odtwarzanie muzyki w tle

Użytkownicy PS5 mogą uruchomić aplikację Apple Music przed przejściem do gry lub podczas gry, naciskając przycisk PS na kontrolerze bezprzewodowym DualSense, aby uzyskać dostęp do Centrum sterowania i wybrać kartę funkcji muzycznej.

Stamtąd subskrybenci Apple Music mogą znaleźć rekomendacje pasujące do gry, w którą aktualnie grają, lub wybrać z listy odtwarzania ze swojej biblioteki lub innej wybranej przez Apple Music listy odtwarzania do grania.

Bezproblemowe odtwarzanie teledysków

Subskrybenci Apple Music mogą również wyszukiwać i oglądać teledyski różnych wykonawców w aplikacji Apple Music na najnowszej konsoli od Sony. Zacznij od odtworzenia wideo na pełnym ekranie – a jeśli zdecydujesz, że chcesz wrócić do gry lub przejść w inne miejsce na ekranie głównym PS5, dźwięk z teledysku będzie nadal odtwarzany.

Jeśli chcesz wrócić do teledysku, odtworzy się on również płynnie z dowolnego miejsca w piosence, bez przerywania muzyki. Aby rozpocząć korzystanie z Apple Music na PS5 należy pobrać aplikację Apple Music na PS5 i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby połączyć swoje konto Apple Music.

Jak pobrać aplikację Apple Music na konsoli PS5™?

  1. Na ekranie głównym multimediów wybierz Wszystkie aplikacje
  2. Wybierz Apple Music ➔ Pobierz
  3. Uruchom aplikację Apple Music. 
  4. Wybierz Zarejestruj się lub Wpisz się, a następnie podaj swoje dane.
  5. Postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami, aby połączyć konta.

źródło: PlayStation Blog