Meta pracuje nad nowym smartwatchem z wbudowaną kamerą

Wyciekło zdjęcie rzekomego smartwatcha Facebooka z aplikacji stworzonej do kontrolowania inteligentnych okularów firmy. Obraz przedstawia zegarek z przednią kamerą, wbudowaną w wycięcie na ekranie.

Meta (Facebook) smartwatch

Na pierwszych ujawnionych obrazach smartwatcha firmy Meta (Facebooka) widoczne jest wycięcie (tzw. notch), z którego ludzie lubią się śmiać, i coś, co wydaje się być przednią kamerą. Na zdjęciu ekran zegarka jest wyłączony, ale paciorkowate oczko aparatu jest wyraźnie widoczne.

Zdjęcie po raz pierwszy opublikował Bloomberg, a zostało ono znalezione w aplikacji firmy dla inteligentnych okularów Ray-Ban Stories. Zegarek, określany w kodzie jako „Milan”, ma duży wyświetlacz, taki jak Apple Watch – ale ten od firmy z Cupertino nie ma aparatu. Według Bloomberga dzisiejszy obraz może nie być wersją, którą konsumenci kiedykolwiek zobaczą. Potwierdza to jednak wcześniejsze doniesienia o pracy Facebooka na swoim smartwatchem.

Mówi się , że przednia kamera może być używana do rozmów wideo i ma dość wysoką rozdzielczość 1080p. Zegarek będzie obsługiwał LTE. W lutym The Information poinformowało, że zegarek będzie miał funkcje dotyczące zdrowia, sprawności i przesyłania wiadomości.

Rynek smartwatchów jest zdominowany przez firmy Google, Garmin, Samsung i oczywiście Apple. Aby się wyróżnić, oferta Facebooka ma na celu bliższe naśladowanie smartfona. Podkreślając rywalizację, dyrektor generalny Mark Zuckerberg podczas czwartkowego przemówienia na konferencji Connect wystosował kilka zarzutów na temat tego, co nazwał „zamkniętymi platformami”, prawdopodobnie odnosząc się do systemów Android i iOS. Na początku tego tygodnia, podczas ogłoszenia wyników, Facebook częściowo obwiniał funkcje śledzenia reklam Apple’a za nieosiągalne cele przychodów.

Dzisiaj Facebook zmienił markę swojej macierzystej firmy na Meta. Ale MetaWatch z 2014 już istnieje. Przy odrobinie szczęścia będzie to oznaczać dziwne procesy sądowe związane z marką i własnością intelektualną.

Firma Meta, znana wcześniej jako Facebook odmówiła komentarza do tej historii.

źródło: Bloomberg | The Verge