PicoPix MaxTV to projektor „wszystko w jednym” od Philipsa

Przenośny projektor PicoPix MaxTV wykorzystuje 4-kanałowe źródło światła LED, ma natywną rozdzielczość 1080p (z wejściem 4K) i posiada 2 wbudowane głośniki 12 W.

Projektor przenośny  PicoPix MaxTV (PPX720/INT)

Chociaż wymiana dużego telewizora w salonie na projektor staje się coraz łatwiejsza, opcje są bardziej ograniczone, jeśli chcesz zabrać wieczory filmowe na patio lub obejrzeć coś podczas wyjazdu czy w ogrodzie. Najnowszym modelem, który dołącza do rosnącej liczby przenośnych, wielofunkcyjnych koncentratorów multimedialnych jest PicoPix MaxTV (PPX720/INT) firmy Philips.

Jednostka projekcyjna DLP jest wyposażona w czterokanałowe (RGGB) źródło światła i natywną rozdzielczość 1080p, ze współczynnikiem projekcji 1,2:1 dla przekątnej do 120 cali na ścianie, ekranie lub zewnętrznym arkuszu projekcyjnym. Obsługiwane jest 100 procent przestrzeni kolorów Rec.709, a kontrast 1000:1 jest na wyciągnięcie ręki.

Philips twierdzi, że urządzenie jest w stanie osiągnąć „ekstremalną jasność”, ale oficjalna ocena 900 lumenów ANSI (15-procentowa poprawa w stosunku do projektora mobilnego PicoPix Max firmy, ale taka sama jak w Halo+ od Xgimi) może oznaczać, że nadal będziesz potrzebować przyciemnionego pomieszczenia lub miejsca po zmroku, aby cieszyć się obrazem. Niemniej firma uwzględniła czujnik czasu rzeczywistego, który automatycznie dostosowuje jasność w zależności od otaczających warunków oświetleniowych, co powinno pomóc widzom uzyskać najlepszą dostępną jakość obrazu.

Zestaw wyposażono w Bluetooth 5.0 i Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac (2,4 + 5 GHz), a system Android TV zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji rozrywkowych – w tym Disney Plus, Amazon Prime czy Netflix. Z kolei dwa profesjonalnie dostrojone 12-watowe głośniki powinny wystarczyć, aby dźwięki były dobrze słyszalne. Jeśli wolisz przesyłać treści z innego miejsca, projektor można podłączyć kablem do źródła multimediów przez HDMI.

Najważniejsze funkcje projektora mobilnego PicoPix MaxTV (PPX720/INT)
Najważniejsze funkcje projektora mobilnego PicoPix MaxTV (PPX720/INT)

Projektor PicoPix MaxTV może wyświetlać obraz o przekątnej do 120 cali

Zintegrowany akumulator litowo-jonowy o pojemności 21.000 mAh zapewnia imponujące cztery godziny oglądania na jednym ładowaniu. Żywotność baterii zwiększa się do 10 godzin, jeśli urządzenie jest używane tylko jako głośnik Bluetooth. Użytkownicy mogą również zdecydować się na bezprzewodowe przesyłanie dźwięków do zewnętrznego głośnika BT lub podłączyć urządzenie do systemu dźwiękowego w salonie przez wyjścia jack 3,5 mm i SPDIF. Dołączony Chromecast umożliwia dublowanie ekranu z dowolnego urządzenia z systemem Android, iOS, Windows lub MacOS.

PicoPix MaxTV oferuje zoom cyfrowy z autofokusem, korekcją czterech rogów i automatyczną korekcją trapezową dla elastyczności rozmieszczenia, a jego źródło światła jest uważane za dobre – do 30.000 godzin.

Przenośny projektor PicoPix MaxTV będzie dostępny w sprzedaży od 5 listopada 2021 roku w cenie 899,99 USD (ok. 3500 zł).

Budżetowy GoPix 1 na każdą kieszeń

Firma Philips dodała również do swojej oferty kolejny przenośny projektor GoPix 1, zapowiadany jako pierwszy z nowej rodziny urządzeń zaprojektowanych jako towarzysze smartfonów.

Kompaktowy GoPix 1 ma zaledwie 0,71 cala (18 mm) wysokości i waży 0,54 funta (245 g), zasila go najnowszy chip TI DLP Cinema, dając obraz o przekątnej do 75 cali przy rozdzielczości 854 ✕ 480 pikseli, a jego wewnętrzna bateria może wytrzymać nawet dwie godziny projekcji przed koniecznością doładowania, ale power bank podłączony przez USB-C może podtrzymać seans, a dźwięk jest odtwarzany przez pojedynczy głośnik o mocy 3 W.

Nie ma tutaj żadnych funkcji bezprzewodowych (co nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę cenę), więc musisz podłączyć urządzenie do urządzenia źródłowego przez USB-C lub HDMI.

GoPix 1 trafi do sprzedaży 20 listopada 2021 roku w cenie 299,99 USD (ok. 1200 zł) i jest dostarczany ze statywem, kablami i pilotem.

źródło: Philips | New Atlas