Platforma TRUTH Social Trumpa wystartuje w 2022 roku

Były prezydent USA Donald Trump ogłosił, że jego nowa platforma mediów społecznościowych o nazwie TRUTH Social zostanie uruchomiona w 2022 roku.

TRUTH Social – platforma społecznościowa Donalda Trumpa

Trump ujawnił plany publicznego uruchomienia swojego nowego portalu społecznościowego w 2022 roku. Serwis będzie nazywał się TRUTH Social. Aplikacja, która jest dostępna w przedsprzedaży w sklepie App Store, zostanie udostępniona dla zaproszonych osób w listopadzie 2021 roku, a dla szerszej grupy chętnych w 2022 roku. Były prezydent powiedział, że stworzył tę aplikację, aby „przeciwstawić się tyranii Big Tech”.

TRUTH Social zostanie uruchomiona przez Trump Media & Technology Group (TMTG), niedawno utworzoną spółkę, która zamierza wejść na giełdę poprzez fuzję z Digital World Acquisition Corp., specjalną firmą akwizycyjną (z ang. SPAC – Special Purpose Acquisition Company).

„Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, aby przeciwstawić się tyranii Big Tech” – powiedział Trump w oświadczeniu.

Ogłoszenie Trumpa pojawiło się po miesiącach spekulacji na temat jego planów stworzenia własnej operacji medialnej po tym, jak prawie każda większa platforma mediów społecznościowych – w tym Facebook, Twitter i YouTube – zbanowała go lub zawiesiła za naruszenie ich polityki.

„Żyjemy w świecie, w którym Talibowie są bardzo aktywni na Twitterze, ale Twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony” – powiedział Trump.

Podejrzewam, że nazwa aplikacji TRUTH Social też nie jest przypadkowa: TRUMPTH.

Aplikacja została zamieszczona w sklepie App Store, ale nie jest jeszcze udostępniona do pobrania – ma status przedsprzedaży:

Zrzuty ekranów z aplikacji TRUTH Social Donalda Trumpa

źródło: Business Insider