Facebook podobno planuje zmienić nazwę, aby skupić się na metawersie

Facebook podobno planuje zmienić nazwę firmy na nową, aby skupić się na budowaniu metaversu, co ma być przyszłością giganta.

Zniekształcone logo Facebooka w znaku Oculusa

Szef Facebooka Mark Zuckerberg przedstawi nową nazwę na dorocznej konferencji Connect już 28 października 2021 roku, ale jak donosi serwis The Verge może ogłosić ją wcześniej.

Facebook, który ma ambicję być znany nie tylko z mediów społecznościowych, ogłosił w niedzielę, że planuje rekrutację 10 tys. miejsc pracy w Europie na najbliższe pięć lat, aby pomóc w budowaniu metaversu, które firma postrzega jako kluczowy element swojej przyszłości.

Firma ogłosiła również miesiąc temu, że Andre Bosworth, szef AR i VR, zostanie awansowany na stanowisko dyrektora ds. technologii. Facebook ma już ponad 10000 pracowników, którzy budują sprzęt konsumencki, taki jak okulary AR – zdaniem Zuckerberga ta technologia będzie tak samo wszechobecna, jak smartfony.

W lipcu tego roku Zuckerberg powiedział, że przyszłość Facebooka leży w wirtualnym metaświecie, w którym użytkownicy będą mieszkać, pracować i bawić się.

Rebranding ma miejsce w czasie, gdy Facebook spotyka się z krytyką w związku z szeregiem skandali, w tym z serią wewnętrznych dokumentów ujawnionych przez demaskatorkę Frances Haugen, która zeznawała przed senacką komisją ds. handlu, nauki i transportu. Facebook nadal znajduje się pod kontrolą antymonopolową rządu USA.

„Nie komentujemy plotek ani spekulacji” – powiedział rzecznik Facebooka.

źródło: The verge