7 tajnych kodów na iPhone’a, które mogą się przydać

Te kody pozwolą Ci zaoszczędzić czas, jeśli chodzi o wyszukiwanie informacji lub aktywowanie niektórych funkcji na iPhonie.

Tajne kody pod systemem iOS (iPhone)

Czy wiesz, że Apple wyposażyło iPhone’a w siedem tajnych kodów? Oczywiście, że nie, bo inaczej nie byłyby tajne. Sprawdź listę tych tajnych kodów i opisy ich funkcji – ujawnione przez The Sun.

Wielu z Was dokładnie wie, czym jest numer IMEI. International Mobile Equipment Identity to unikalny identyfikator Twojego telefonu. Jeśli zdecydujesz się odblokować urządzenie, aby dołączyć do innego operatora, musisz mieć ten numer pod ręką. Zostaniesz również poproszony o podanie tego numeru, jeśli Twój telefon zostanie zgubiony lub skradziony, ponieważ może on zostać użyty do wyłączenia możliwości wykonywania połączeń telefonicznych przez słuchawkę. Aby uzyskać numer IMEI swojego iPhone’a, wciśnij *#06# za pomocą wirtualnej klawiatury, a numer pojawi się na ekranie.

Istnieje także inny sposób na uzyskanie numeru IMEI, ale musisz wykonać kilka kroków. Przejdź do UstawieniaOgólne ➔ To urządzenie… i przewiń w dół do do przedostatniej sekcji, w której znajdziesz unikalny numer IMEI swojego iPhone’a.

Jak sprawdzić sygnał sieci 4G/LTE? Wpisz kod *3001#12345#* i naciśnij zielony przycisk wysyłania połączenia. Pojawi się tajne menu i w zalezności od operatora znajdziesz szczegółowe parametry dotyczące sieci, z która jesteś połączony.

To, że nie chcesz, aby Twój numer telefonu wyświetlał się, gdy wykonujesz połączenie na swoim iPhonie, nie oznacza, że ​​jesteś spamerem, prawda? W Stanach Zjednoczonych naciśnięcie *67 przed wybraniem numeru spowoduje zablokowanie funkcji Caller ID – czyli nie będzie pokazywany Twój numer na telefonie odbiorcy. Poza Stanami Zjednoczonymi możesz nacisnąć #31#, aby zablokować swój identyfikator dzwoniącego.

Przekierowanie połączenia przychodzących

Istnieją różne kody w zależności od połączenia i sytuacji, w której chcesz przekierować rozmowę.

  • Jeśli chcesz przekierować połączenie przychodzące na inny numer, wybierz *61*, a następnie numer telefonu, na który chcesz przekierować połączenia. Następnie dotknij klawisz # i zielony przycisk słuchawki.
  • Aby przekazać połączenie przychodzące, gdy iPhone jest niedostępny, wybierz *62*, a następnie numer telefonu, na który chcesz przekierować połączenia. Następnie dotknij klawisz # i zielony przycisk wybierania.
  • Aby przekazać połączenie, gdy Twój iPhone jest zajęty, wybierz *67*, a następnie numer telefonu, na który chcesz przekierować połączenia. Następnie dotknij klawisz # i zielony przycisk wybierania.

Możesz wyłączyć przekazywanie połączeń w dowolnym momencie, wybierając ten sam numer i naciskając zielony numer połączenia.

Jeśli nie masz nielimitowanych połączeń i SMS-ów, możesz zadzwonić pod numer *646#, aby sprawdzić, ile minut pozostało w Twoim abonamencie w danym miesiącu. Możesz także uniemożliwić innym wykonywanie połączeń na Twoim iPhonie, naciskając *33*, a następnie kod PIN, klawisz # i zielony przycisk wybierania . Może to być przydatne, jeśli pożyczysz komuś iPhone’a, ale nie chcesz, aby wykonywał jakiekolwiek połączenia za pomocą Twojego telefonu.

Połączenie oczekujące w trakcie rozmowy telefonicznej włączysz wybierając kod *43#, a następnie kliknij zielony przycisk wybierania. Możesz wyłączyć połączenie oczekujące, ponownie wykonując ten sam proces.

  • sprawdzenie statusu połączeń oczekujących: *#43#
  • włączenie połączeń oczekujących: *43#
  • wyłączenie połączeń oczekujących: #43#
  • zablokowanie iPhone’a PIN-em: *33*PIN#
  • usunięcie PIN-u: #33*PIN#
  • sprawdzenie statusu przekierowania: *#21#

Powyższ kody nie są przeznaczone tylko dla najnowszych modeli iPhone’a. Niektóre z tych kodów będą działać ze starszymi wersjami urządzenia. Dostępność niektórych z tych funkcji (czyli działanie kodów) może być także uzależniona od lokalizacji i operatora komórkowego.

źródło: The Sun