McDonald’s testuje bezmięsnego burgera McPlant

Kto ma ochotę na maka z „roślinnym mięsem”?

McPlant od McDonald's

Nowy burger roślinny od McDonald’s, trafnie nazwany McPlant, trafi do ośmiu restauracji w Stanach Zjednoczonych (przez CNBC). Sieć fast foodów połączyła siły z Beyond Meat, aby stworzyć opcję bezmięsną kanapki. Dzieje się to około rok po tym, jak McDonald’s zakończył swojego pilota P.L.T., innego burgera marki Beyond Meat.

Nadal nie jest jasne, jakie są różnice między McPlant a P.L.T, poza samą nazwą. Post na stronie McDonald’s mówi, że pasztecik w McPlant będzie zawierał groszek, ryż i ziemniaki, a także będzie posypany pomidorami, sałatą, cebulą, piklami, majonezem, ketchupem, musztardą i amerykańskim serem.

Brzmi to bardzo podobnie do P.L.T., ale tak naprawdę nie dowiemy się tego aż do rozpoczęcia testów od 3 listopada 2021 roku. Należy pamiętać, że McPlant będzie gotowany na tym samym grillu, co burgery wołowe, więc może nie zostać sklasyfikowany jako czysto wegański lub wegetariański posiłek.

McDonald’s oferował P.L.T. w Kanadzie od 2019 do 2020 roku. I jak zauważył CNBC, w tym czasie sieć restauracji zapowiedziała, że nie planuje wskrzeszenia tego burgera. Coś musiało zmienić myślenie McDonald’s – być może były to wyniki testu McPlant, który przeprowadzono w Szwecji, Danii, Holandii, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Opcje bezmięsne zyskują na popularności w restauracjach typu fast-food, a Burger King zapoczątkował ten trend dzięki Impossible Whopper w 2019 roku. Inne sieci również poszły w tym czasie za tym trendem, a Subway wprowadził fabrykę Beyond Meatball Marinara i pilotażową fabrykę KFC- na bazie smażonego kurczaka.

Jeśli ślinka cieknie ci na samą myśl o McPlant, wkrótce będziesz mógł ją znaleźć w McDonald’s w Irving w Teksasie; Carrollton, Teksas; Wodospady Cedrowe, IA; Jenningsa, LA; Jezioro Charles, LA; El Drugie, Kalifornia; i Manhattan Beach w Kalifornii do wyczerpania zapasów.

źródło: McDonald’s | The Verge | CNBC