TCL prezentuje nową wersję Thunderbird Smart Glasses Pioneer

Thunderbird, wschodząca firma elektroniczna „inkubowana” przez TCL, ogłosiła swój pierwszy prawdopodobnie gotowy produkt AR – Smart Glasses Pioneer Version.

Thunderbird Smart Glasses Pioneer

Thunderbird to skoncentrowany na rozszerzonej rzeczywistości (AR) startup, wspierany przez OEM TCL w zakresie wyświetlaczy. Teraz obie marki zaprezentowały coś, co najwyraźniej rozwijano przez trzy lata: nową wersję Smart Glasses Pioneer z przełomowym kolorowym wyświetlaczem mikro-LED, nastawionym na optymalne wrażenia AR.

Ta para okularów jest, jak sama nazwa wskazuje, rodzajem „prawdziwych” inteligentnych okularów, które integrują działający, częściowo przezroczysty wyświetlacz, który może nałożyć obrazy AR na rzeczywiste otoczenie użytkownika.

W związku z tym Thunderbird i TCL sprawiają, że nowe urządzenie brzmi jak połączenie funkcji Facebook Ray-Ban i własnych inteligentnych okularów Xiaomi Smart Glasses.

Integrują one kamerę – natrętnie znajdującą się na nosie – i dotykowe elementy sterujące na zewnątrz zaczepów na uszy, aby wchodzić w interakcje z okularami i treścią, aplikacjami podobnymi do tych co na telefony czy inteligentnymi elementami sterującymi w domu i samochodzie.

Inteligentne okulary Thunderbird w wersji Pioneer wykorzystują wyświetlacze micro-LED, które obsługują ich funkcje nowej generacji. Jednak w przeciwieństwie do odpowiedników od Xiaomi, ich obraz jest kolorowy, a nie monochromatyczny. Thunderbird zauważa, że ​​pracował nad tymi komponentami przez ostatnie 3 lata, aby powstałe okulary były tak cienkie, przekonujące i wciągające, jak to tylko możliwe.

Wiąże się to z opracowaniem własnego falowodu, a także ze starannym doborem szkła o wysokim współczynniku załamania światła, aby uzyskać produkt, który jest tak kompaktowy, wydajny i energooszczędny.

TCL i Thunderbird nie przedstawiły jeszcze wersji Smart Glasses Pioneer, chociaż na tym etapie są reklamowane jako urządzenie konsumenckie przeznaczone do masowej produkcji.

źródło: Notebook Check | Thunderbird