Nothing i Qualcomm nawiązują partnerstwo

Firmy Nothing i Qualcomm ogłosiły partnerstwo w zakresie przyszłych produktów mobilnych opartych na platformie Snapdragon.

Logo firm: Nothing i Qualcomm

Były współzałożyciel OnePlus, a obecnie dyrektor generalny i współzałożyciel londyńskiej marki technologii konsumenckich Nothing – Carl Pei ogłosił, że nawiązał współpracę z Qualcomm w zakresie przyszłych produktów. Ogłoszenie zbiega się z ogłoszeniem, że Nothing zebrało 50 milionów dolarów w ostatniej rundzie finansowania.

Carl Pei wykonał bardzo dobrą robotę, uruchamiając swój nowy startup Nothing. Po opuszczeniu OnePlusa przed informacją, że marka została skutecznie wchłonięta przez Oppo jako marka podrzędna, Pei powrócił z udanym wprowadzeniem na rynek pierwszego produktu firmy Nothing – słuchawek dousznych ear (1) z ANC . Według Reutersa Nothing zdołało sprzedać ponad 100.000 sztuk swoich słuchawek w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po premierze.

Pei ogłosił teraz, że Nothing nawiązało współpracę z Qualcomm w zakresie rozwoju „nowych kategorii produktów”, jednocześnie pozyskując 50 milionów USD w ramach ostatniej rundy finansowania inwestycyjnego firmy. Pei ma na pokładzie kilku imponujących popleczników, w tym „ojca iPoda” Tony’ego Fadella, współzałożyciela Twitcha Kevina Lina, prezesa Reddita Steve’a Huffmana i Google Ventures (GV).

Chociaż szczegóły opracowywanych produktów nie zostały ogłoszone, nie trzeba czytać między wierszami oświadczenia Enrico Salvatori, starszego wiceprezesa Qualcomm i prezesa Qualcomm Europe, aby odgadnąć, co Nothing ma w zanadrzu:

Cieszymy się, że możemy pomóc firmie Nothing ożywić jej wyczekiwany ekosystem produktów technologicznych. Łącząc moc i wydajność platform mobilnych Snapdragon z łącznością 5G w wielu różnych kategoriach urządzeń, wspieramy rozwój innowacyjnych produktów, które mają przynosić korzyści konsumentom i zapewniać bogatsze, bardziej wciągające wrażenia.

Można bezpiecznie powiedzieć, że możemy spodziewać się co najmniej jednego smartfona firmy Nothing w 2022 roku – być może będzie to phone (1) od Nothing? Jeśli smartfon będzie zgodny z językiem projektowania ear (1), to powinien zdecydowanie wyróżniać się wśród podobnych do siebie smartfonów, które dostępne są obecnie na rynku.

źródło: Nothing | Notebook Check