Samsung Unpacked 2 w przyszłym tygodniu, zbliża się Galaxy S21 FE?

Firma Samsung zorganizuje kolejne wydarzenie Unpacked Part 2 już 20 października 2021 roku – czy zobaczymy wtedy nowy model Galaxy S21 FE?

Samsung Galaxy Unpacked Part 2

Koreański producent organizuje kolejne wydarzenie z serii Unpacked w przyszłą środę i chociaż firma nie powiedziała wyraźnie, o co chodzi, może to być moment, w którym firma w końcu zaprezentuje Galaxy S21 FE. Galaxy Unpacked Part 2 będzie czwartą imprezą południowokoreańskiego giganta w 2021 roku, a zdjęcia w zaproszeniu sugerują, że tym razem będzie ono koncentrować się na aplikacjach.

Wydarzenie odbędzie się w środę 20 października 2021 roku i rozpocznie się o godzinie 16.00 czasu polskiego. Konferencja będzie transmitowana online na żywo na kanale YouTube firmy Samsung.

Galaxy S21 FE rzekomo miał pojawić się w sierpniu tego roku, ale wydanie zostało przesunięte z powodu globalnego niedoboru chipów. Samsung podobno rozważał anulowanie tego modelu telefonu, ale teraz wszystko wydaje się być pod kontrolą.

Będzie to prawdopodobnie budżetowa wersja Galaxy S21 z 6,4-calowym ekranem 120 Hz, potrójną konfiguracją aparatu, baterią 4500 mAh i flagowym układem Qualcomm Snapdragon 888. Telefon rzekomo będzie kosztował 649 USD – niższa cena może pomóc przyciągnąć więcej kupujących niż w przypadku serii Galaxy S21 i uczynić go jednym z najlepszych telefonów 2021 roku.

Nie jest jasne, kiedy rozpocznie się wysyłka, ale niedawna plotka wskazuje, że smartfon zostanie wydany na początku przyszłego roku.

Nie każde z docierających informacji wskazują na to, że podczas tego wydarzenia zobaczymy kolejny model smartfona. Według niektórych Samsung może ujawnić podczas imprezy nowe kolory Galaxy Z Flip 3, a inni sugerują, że może to być związane z elektroniką Bespoke Home.

Niezależnie od tego, zapowiada się miesiąc pełen nowości. OnePlus 9RT zostanie ogłoszony jutro, a 18 października Apple ma prawdopodobnie ujawnić nowe komputery Mac. Następnie 19 października Google w pełni ujawni Pixela 6. Z kolei 26 października Sony ma zapowiedzieć nowe produkty, a Samsung Developer Conference 2021 również odbędzie się tego samego dnia.

źródło: Samsung