Fujifilm wprowadza większą wersję swojej drukarki mobilnej Instax Link Wide

Zdjęcia drukowane na Instax Wide są dwa razy większy niż na papierze Instax Mini.

Instax Link Wide

Fujifilm zapowiedziało nową mobilną drukarkę, która wykorzystuje większy film Instax Wide. Drukarka Instax Link Wide Smartphone Printer jest podobnym pomysłem do istniejącego Instax Mini Link, do którego wystarczy podłączyć telefon przez Bluetooth i użyj aplikacji do edycji i drukowania własnych zdjęć w stylu Polaroid z rolki aparatu.

Film Instax Wide jest znacznie większy niż Instax Mini — ma rozmiar dwóch kart kredytowych ułożonych obok siebie. Oznacza to, że wydruki na Link Wide mogą nie być tak łatwe do przenoszenia w portfelu jak zdjęcia Instax Mini, ale powinny być o wiele bardziej wyraźne i przydatne do innych celów.

Drukarka Link Wide jest również kompatybilna z aparatem bezlusterkowym Fujifilm X-S10 z zeszłego roku, co pozwala na bezpośrednie drukowanie bez telefonu. Oczywiście możesz drukować zdjęcia zrobione innymi aparatami, przesyłając je do telefonu, a następnie do aplikacji Instax Link.

Fujifilm twierdzi, że drukarka Link Wide powinna wystarczyć na około 100 wydruków Instax po naładowaniu baterii. Dostępne są dwa tryby drukowania, Rich i Natural, które umożliwiają wybór między „jasnym i wciągającym” lub „nasyconym i klasycznym” kolorem wyjściowym, a także możliwością edycji obrazów w aplikacji poprzez przycinanie lub dodawanie tekstu.

Fujifilm wypuści pod koniec tego miesiąca drukarkę Instax Link Wide Smartphone Printer w cenie 149,95 USD (ok. 600 zł). Firma wprowadza również nowy wariant Instax Wide z czarną ramką, która będzie sprzedawany za 21,99 USD za opakowanie z 10 sztukami.

Aplikację mobilną instax Link WIDE pobierzesz bezpłatnie se sklepów App Store i Google Play:

źródło: Fujifilm | The Verge