Apple wydało iOS 15.0.2 z poprawkami

W najnowszej aktualizacji systemu OS 15.0.2 znalazły się między innymi poprawki dotyczące zdjęć zachowanych z wiadomości, zabezpieczenia i nie tylko.

Uaktualnienie systemu iOS 15.0.2 w trybie OTA (screen)

Firma Apple wydała dziś iOS 15.0.2, drugą aktualizację systemu operacyjnego iOS 15, która została wydana we wrześniu. Uaktualnienie iOS 15.0.2 pojawia się półtora tygodnia po udostępnieniu iOS 15.0.1 z poprawkami błędów.

Aktualizację iOS 15.0.2 można pobrać bezpłatnie, a oprogramowanie jest dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowego oprogramowania, przejdź do UstawieniaOgólneUaktualnienia.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami o wydaniu aktualizacja rozwiązuje problem, który mógł powodować, że obrazy zapisane w bibliotece zdjęć z Wiadomości znikają po usunięciu powiązanej wiadomości lub wątku.

iOS 15.0.2 rozwiązuje również problem, który mógł powodować, że skórzany portfel iPhone’a z MagSafe nie łączył się z funkcją Znajdź (Find My), oraz błąd, który mógł powodować, że tagi AirTagi nie pojawiały się w zakładce Znajdź moje przedmioty. Naprawiono błąd CarPlay, który mógł powodować, że „CarPlay” nie mógł otwierać aplikacji audio, a także problem, który mógł powodować niepowodzenie przywracania urządzenia lub aktualizacji w modelach iPhone 13 podczas korzystania z Findera lub iTunesa.

Pełne informacje o wydaniu iOS 15.0.2 firmy Apple znajdują się poniżej:

  • Zdjęcia zachowane w bibliotece zdjęć z aplikacji Wiadomości mogły zostać usunięte po usunięciu powiązanego wątku lub wiadomości.
  • Skórzany portfel z MagSafe do iPhone’a może nie łączyć się z siecią usługi Znajdź.
  • AirTag może nie pojawiać się na karcie Przedmioty w aplikacji Znajdź.
  • CarPlay może nie otwierać aplikacji audio lub rozłączać się podczas odtwarzania.
  • Odtwarzanie urządzenia przy użyciu Findera lub iTunes może zakończyć się błędem w przypadku modeli iPhone’a 13.

Firma Apple wydała również iPadOS 15.0.2 dla modeli iPada, z poprawkami dotyczącymi błędu Wiadomości, błędu AirTagów oraz błędu, który mógł spowodować niepowodzenie przywracania lub aktualizacji urządzenia na iPadzie mini 6 podczas korzystania z Findera lub iTunes.

Na stronie wsparcia dotyczącej bezpieczeństwa dla tej aktualizacji czytamy, że iOS i iPadOS 15.0.2 usuwają lukę, która może pozwolić aplikacji na wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami jądra – błąd, który według Apple’a mógł być aktywnie wykorzystywany.

Z tego powodu wszyscy użytkownicy powinni jak najszybciej zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji.

źródło: Apple