No to już prawie wszystko wiemy o Pixelach 6

Wyciek materiałów marketingowych o serii Pixel 6, zdradza szczegóły na temat nowych funkcji, żywotności baterii, aparatach i nie tylko.

Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Do premiery nowej serii smartfonów Google Pixel 6 pozostał nieco ponad tydzień, ale wygląda na to, że Carphone Warehouse powraca do swoich starych sztuczek. Strony marketingowe dla obu telefonów pojawiły się dzisiaj na stronie internetowej firmy, a poza pełnym arkuszem specyfikacji niewiele pozostało do ujawnienia. Wydarzenie Google’a – Pixel Fall Launch, które odbędzie się 19 października 2021 rokum równie dobrze być już tylko krótką notatką lub e-mailem.

Dzisiejszy przeciek pochodzi z Twittera, gdzie zamieszczono adresy URL do obu produktów: Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Carphone Warehouse szybko wyłączył obie strony internetowe, ale jak mówi znane przysłowie „w internecie nic nie ginie”. Oprócz archiwów internetowych udało nam się wykonać zrzuty ekranów całych stron — a z ujawnionych na nich informacji marketingowych można wiele dowiedzieć się o nowych modelach smartfonów.

Zacznijmy od mniejszego Pixela 6 (na podstawie archiwum w Wayback Machine). Google kładzie duży nacisk na cztery aspekty swojego nowego telefonu: Tensor SoC, ulepszony system kamer, dłuższą żywotność baterii i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki chipowi Titan M2. Jesteśmy najbardziej ciekawi, jak Tensor sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, ale niestety nie ma żadnych dostępnych wyników testów porównawczych. Google twierdzi, że Pixel 6 jest jak dotąd najszybszym urządzeniem, oferującym „do 80% szybszą wydajność”, chociaż nie jest jasne, jaki jest tutaj punkt odniesienia.

Jeśli chodzi o aparat to 50 MP otrzymuje tutaj dodatkowe potwierdzenie – nowy aparat jest w stanie uchwycić o 150% więcej światła niż Pixel 5. Google podkreśla również ultraszerokokątny obiektyw 12 MP, chociaż każdy zainteresowany teleobiektywem 48 MP będzie musiał zainteresować się drugim modelem. Pixela. Nic dziwnego, że przetwarzanie Pixela 6 i ujęcia oparte na sztucznej inteligencji przyciągają najwięcej uwagi, dzięki trybowi ruchu, zdjęciom portretowym i nowej funkcji „Magic Eraser”, która będzie wśród najważniejszych atrakcji.

Całodniowa adaptacyjna żywotność baterii – wraz z trybem „Ekstremalnego oszczędzania baterii” – powinna wystarczyć, aby wszyscy oprócz najbardziej zagorzałych użytkowników mogli korzystać bez doładowywania przez cały dzień. Google reklamuje również swoją nową podstawkę do Pixela – zdolną do ładowania z mocą 23 W – jako jeden z najlepszych sposobów ładowania telefonu, z dołączonym przewodowym ładowaniem 30 W. Material You, tłumaczenie w czasie rzeczywistym oraz funkcje bezpieczeństwa i prywatności również będą jednymi z wyróżników tegorocznego modelu.

Podczas gdy Pixel 6 wydaje się być sprzedawany jako urządzenie typu „jack of all trades”, jego większy brat jest oczywiście telefonem dla każdego, kto ma obsesję na punkcie fotografii mobilnej. Materiały marketingowe dotyczące modelu Pixel 6 Pro (na podstawie archiwów z Wayback Machine) są znacznie bardziej skupione na aparacie, prezentując wszystkie trzy obiektywy z równą szczegółowością. Teleobiektyw 48 MP zapewnia 4-krotny zoom optyczny, a przednia kamera ma 94-stopniowe pole widzenia dla ultraszerokich selfie.

Większy model otrzymuje również kilka innych godnych uwagi ulepszeń. Google chwali się, że Pixel 6 Pro działa dłużej niż 24 godziny na jednym ładowaniu, a szybkie ładowanie może zasilić baterię do 50% w 30 minut. Technologia LTPO wyświetlacza pozwala na spadek częstotliwości odświeżania nawet do 10 Hz, co powinno dać baterii odetchnąć na dłużej. Wreszcie, sekcja bezpieczeństwa Pixel 6 Pro skupia się na opcjach „odblokowywanie twarzą i odciskami palców”, podczas gdy zwykły Pixel 6 zawiera tylko tę drugą opcję. Jeśli odblokowywanie twarzą jest czymś, na czym Ci zależy to pod uwagę musisz wziąć tylko model Pro.

Ostatnia uwaga dla każdego, kto chce wybrać smartfon, który będzie działał bezpiecznie przez kilka lat: oba modele otrzymają przez co najmniej pięć lat aktualizacje zabezpieczeń. To jedna z najlepszych opcji wsparcia, jaką do tej pory oferowano urządzeniom z Androidem.

Ujawnienie szczegółów na temat Pixeli 6 nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy Carphone Warehouse udostępniło publicznie informacje o nieujawnionych jeszcze urządzeniach Google’a. Dwa lata temu materiały marketingowe dotyczące Pixela 4 pojawiły się 24 godziny wcześniej niż oczekiwano. Chociaż Pixel 6 i 6 Pro są praktycznie „zapowiedziane”, Google nie zdradziło wielu szczegółów – co pewnie miało nastąpić podczas specjalnego wydarzenia w drugiej połowie października.

Wiemy już praktycznie wszystko o Pixelach 6 i 6 Pro, co jest interesujące – brakuje tylko informacji na temat ceny i daty startu sprzedaży tych urządzeń – więc Google powinno w zasadzie ujawnić jeszcze tylko te informacje. Ale czy potrzebne do tego jest specjalne wydarzenia? Już chyba nie…

źródło: Android Police | XDA Developers