Xbox świętuje 20. rocznicę ze specjalną edycją sprzętu i gadżetami

Już 15 listopada Xbox wraz z fanami gamingu na całym świecie będzie celebrował 20 lat wspólnego grania – z tej okazji przygotowano sporo atrakcji!

Xbox świętuje 20. rocznicę ze specjalną edycją sprzętu i gadżetami

W skrócie: 15 listopada Xbox będzie świętował swoją 20. rocznicę, wprowadzając na rynek nowy sprzęt i gadżety. Oprócz kontrolera bezprzewodowego Xbox i zestawu słuchawkowego stereo Xbox w specjalnej edycji na 20. rocznicę, Xbox zapowiedział także specjalną edycję koszulki, czapkę, parę butów Adidas oraz limitowaną uniwersalną podstawkę do szybkiego ładowania Razer.

Kontroler i zestaw słuchawkowy z okazji 20. rocznicy oferują taką samą jakość i wydajność jak edycje standardowe. Jednak te dwa elementy mają unikalne, półprzezroczyste czarne wykończenie, które przypomina oryginalny zestaw do debugowania konsoli Xbox. Wykończenie pozwala użytkownikom zobaczyć srebrne elementy wewnętrzne kontrolera i zestawu słuchawkowego.

Przycisk Xbox kontrolera ma stare logo w kolorze czarnym i zielonym, które jest również obecne w tylnych uchwytach i w akcencie wokół hybrydowego pada kierunkowego. Podłączenie kontrolera do konsoli Xbox Series X|S odblokowuje tło w stylu 20. rocznicy, które możesz również zaoferować znajomym. Można go jednak wybrać tylko raz. Jeśli znajomy zastąpi go innym, musisz podłączyć kontroler do konsoli znajomego i wybrać go ponownie.

Podobnie zestaw słuchawkowy ma zielone akcenty Xbox na nausznikach i mikrofonie. Zewnętrzna część lewego nausznika ma zielone logo 20. rocznicy, a tarcza na prawym nauszniku ma aktualne logo Xbox.

Razer również dołączył do świętowania, wypuszczając na 20. rocznicę limitowaną edycję uniwersalną podstawkę szybkiego ładowania Razer, której pełne naładowanie kontrolera zajmuje mniej niż 3 godziny. Podstawka ładująca jest wykonana z czarnego przezroczystego plastiku i ma logo 20-lecia Xboxa, dzięki czemu idealnie pasuje do kontrolera w edycji specjalnej. Nawet jeśli trzymasz kontroler na stojaku po naładowaniu w 100 procentach, zadziała ochrona przed przeładowaniem, aby uniknąć niepotrzebnego ciepła i zwarć.

Sklep Xboxa otrzyma również dwa nowe przedmioty: szarą koszulkę i czapkę z przyciskiem Xbox kontrolera 20-lecia. Co więcej, Adidas i Xbox nawiązały współpracę, aby wypuścić parę tenisówek w stylu Xbox w kolorze czarnym i półprzezroczystym zielonym z logo Xbox 2000 na języku. Marka stwierdziła, że ​​będą to pierwsze z wielu innych sneakersów Adidasa inspirowanych Xboxem.

Gadżety Xbox z okazji 20-lecia

Z okazji tego jubileuszu Xbox przygotował limitowane edycje akcesoriów, które trafią na sklepowe półki w połowie listopada, a już teraz można zamówić je w przedsprzedaży. Są to:

Uzupełnieniem rocznicy jest również limitowana kolekcja kapsułowa odzieży Xbox. Jeśli chodzi o koszulkę i czapkę, które są już dostępne, kosztują odpowiednio 27,99 i 29,99 USD. Dostępność i szczegóły cenowe podstawki ładującej Razer oraz sneakersów Adidasa nie zostały ujawnione.

Jubileuszowe sneakersy adidas z motywem Xbox

źródło: Xbox