Firefox Focus ma nowe logo, skróty, ciemny motyw i nie tylko

Mozilla zaktualizowała swoją ukierunkowaną na prywatność przeglądarkę mobilną Firefox Focus o nowy wygląd, skróty i więcej kontroli prywatności.

Firefox Focus nowe logo

Przeglądarka Firefox Focus została po raz pierwszy wprowadzona w 2016 roku i zasadniczo domyślnie oferuje tryb przeglądania prywatnego. Przeglądarka ma teraz nowe kolory, nowe logo i ciemny motyw. Mozilla dodała również nową funkcję skrótów, aby umożliwić użytkownikom szybsze dotarcie do często odwiedzanych witryn.

Najnowsza aktualizacja wprowadza również nową ikonę tarczy, która pozwala szybko włączać i wyłączać poszczególne urządzenia śledzące bezpośrednio z poziomu ikony. Mozilla dodała także nowy globalny licznik, który pokazuje użytkownikom wszystkie zablokowane dla nich trackery. Firma zauważa, że ​​to najnowsze odświeżenie ma na celu umożliwienie użytkownikom szybkie zakończenia wyszukiwania bez rozpraszania uwagi i obaw przed śledzeniem.

W ramach Miesiąca Świadomości Cyberbezpieczeństwa Mozilla dodaje również nowe funkcje do Firefoksa dla Androida. Użytkownicy, którzy tworzą konto dla dowolnej aplikacji, mogą teraz również utworzyć i dodać nowe hasło, które można zapisać bezpośrednio w przeglądarce, aby używać go zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i stacjonarnym.

Ponadto użytkownicy mogą teraz automatycznie uzupełniać swoje hasło na telefonie i używać dowolnego hasła zapisanego w przeglądarce, aby zalogować się na dowolne konto online. Użytkownicy, którzy mają konto Firefox, będą mogli synchronizować wszystkie swoje hasła na komputerach i urządzeniach mobilnych. Mozilla pozwala teraz użytkownikom odblokowywać konta za pomocą twarzy lub odcisków palców.

Ekran startowy przeglądarki Firefox Focus
Ekran startowy przeglądarki Firefox Focus

Mozilla ogłosiła również, że Firefox będzie dostępny w sklepie Windows jeszcze w tym roku, ponieważ Microsoft poluzował ograniczenia, które zablokowały przeglądarki innych firm w sklepie.

źródło: Mozilla Blog | TechCrunch