SmallRig Fold P10 to wymarzone akcesorium do nagrywania wideo

Najnowszy SmallRig Fold P10 Phone Cage for Videography 3111 to kolejna generacja pomysłowego przyrządu do „profesjonalnej” filmografii mobilnej.

SmallRing Fold P10

Firma SmallRig wypuściła coś, co może spodobać się wszystkim, którzy potrzebują czegoś więcej niż typowego statywu lub gimbala do mobilnej fotografii lub wideografii. SmallRig Fold P10 Phone Cage for Videography 3111 to składany statyw do smartfona zaprojektowany do oburęcznej obsługi podczas filmowania. Ma również uchwyty na do bardziej skomplikowanej konfiguracji na większą skalę – można doczepić do niego zewnętrzne światła lub mikrofony.

Smartfony są sprzedawane jako urządzenia do filmowania typu „wszystko w jednym” z rosnącą gamą trybów lub opcji ujęć, często wzbogaconych o coraz skuteczniejszą stabilizację obrazu. Niemniej jednak, użytkownicy mogą nadal uważać, że ich ambicje związane ze sceną lub sekwencją wciąż przekraczają ich możliwości, trzymając samodzielnie dane urządzenie mobilne.

Dlatego użytkownicy często uciekają się do dodatkowego zakupu statywu lub gimbala, co może stać się skomplikowane i drogie wraz ze wzrostem potrzeb aspirującego mobilnego aparatu fotograficznego. Co więcej, te urządzenia nie obsługują specjalnych mikrofonów lub lamp, które niektórzy użytkownicy dołączają do zminiaturyzowanego sprzętu w swoim telefonie.

Teraz SmallRig ma oferować skuteczną alternatywę w jednej obudowie. „Klatka na telefon” (oryg. Phone Cage) – o nazwie Fold P10 jest rzeczywiście wyposażona w obudowę ze stopu aluminium z innowacyjnym mechanizmem składania, rozciągającym się od rozmiaru początkowego równego w przybliżeniu do iPhone’a 12, aby rozmieścić zacisk dla telefonów o długości od 63 do 98 mm i do 12 mm w głąb, z uchwytami po obu stronach.

Dlatego użytkownik może pozostawić etui na swoim urządzeniu, chociaż SmallRig twierdzi, że Fold P10 ma ochronne podkładki niezbędne do ochrony wykończenia telefonu w każdym przypadku. Po całkowitym rozłożeniu akcesorium ma podwójne uchwyty, 5 standardowych otworów gwintowanych 1,4″ i 3 zaczepy. Dlatego użytkownik może dołączyć różne akcesoria zewnętrzne, aby uzyskać potencjalnie kompletną, monolityczną mobilną platformę wideo.

W związku z tym Fold P10 może być używany oburącz (lub jedną ręką, jeśli to konieczne) i może być również ustawiony na ziemi w celu zapewnienia stabilności w niektórych ujęciach. SmallRig sugeruje również, że użytkownik może nawet podłączyć wiele smartfonów, jeśli projekt tego wymaga, z których jednym można sterować za pomocą wbudowanej funkcji sterowania bezprzewodowego zacisku w przypadku ujęć statycznych, podczas gdy inne nadal nagrywają wideo.

SmallRig Fold P10 Phone Cage for Videography 3111

Produkty SmallRig są dostępne na Amazonie, jednak obecnie Fold P10 jest dostępny jedynie za pośrednictwem własnej strony internetowej. Kosztuje 54,90 USD. Wiąże się to z ryzykiem poniesienia dodatkowych podatków importowych w zależności od lokalizacji, więc najlepiej jest to ustalić, zanim zaczniesz korzystać z tego potencjalnie wszechstronnego akcesorium do telefonu.

źródło:SmallRing