Nowa kolekcja „Razem dla naszej planety” na Netfliksie

Obejrzyj niesamowite historie na temat zrównoważonego rozwoju, które zostały stworzone przez organizatorów COP26 oraz Netfliksa.

Kolekcja - Razem dla naszej planety w serwisie Netflix

Historie potrafią inspirować, a historia naszej planety to najbardziej doniosła historia naszych czasów. Tę historię na Netflix twórcy opowiadają na przeróżne sposoby — od opowieści o przyjaźni filmowca z ośmiornicą w nagrodzonym Oscarem filmie „Czego nauczyła mnie ośmiornica” po podróże Zaca w „Podróżach z Zakiem Efronem”

W zeszłym roku 160 milionów gospodarstw domowych obejrzało historie o zrównoważonym rozwoju na Netfliksie. A widzowie chcą obejrzeć jeszcze więcej. W najnowszym badaniu przeprowadzonym wśród konsumentów z 16 krajów trzy na pięć osób (62%) z całego świata wyraziło zainteresowanie filmami, serialami i programami na temat kwestii klimatycznych.¹ To czytelny sygnał, że możemy zrobić o wiele więcej, by zaoferować Ci więcej historii o planecie.

Aby pomóc użytkownikom znaleźć niektóre z tych unikalnych historii — oraz lepiej zrozumieć, co dzieje się na naszej planecie — Netflix zebrał ponad 30 tytułów w nowej kolekcji „Razem dla naszej planety”. Kolekcja została udostępniona w tym tygodniu, tuż przed rozpoczęciem światowego szczytu klimatycznego ONZ COP26

Światowi przywódcy spotkają się w Glasgow w Szkocji, aby przedyskutować na nowo plany zbudowania czystszej, bardziej zielonej i zdrowszej planety dla przyszłych pokoleń. Ale nie trzeba być światowym przywódcą, aby wziąć udział w rozwiązaniu problemu, dlatego organizatorzy COP26 stworzyli wspólnie z Netflix właśnie tę kolekcję.

Te filmy, seriale i programy przedstawiają prawdziwe piękno ekosystemów Ziemi, jak w „Naszej Planecie” oraz naukowe wyjaśnienie zmian klimatu, tak jak w „Świecie na granicy”.

Zmiany klimatyczne i zanieczyszczenie środowiska naturalnego stanowią ogromne zagrożenie dla naszej egzystencji. Ta seria filmów i programów przedstawia ten złożony problem w poruszający sposób.

W kolekcji znalazły się także wciągające thrillery, m.in. „Ragnarok”, „Zielona granica” oraz „IO: Ostatnia na Ziemi”. Tytuły takie jak „Minimalizm: Czas na mniej” pokazują, jak stosować odpowiedzialność za środowisko w codziennym życiu, a „Miasto pingwinów” i „Izzy w świecie koali” to świetne propozycje dla całej rodziny. Wybrane tytuły w języku angielskim są także dostępne dla osób niebędących użytkownikami serwisu Netflix na YouTubie.

Kolekcja - Razem dla naszej planety (zrzut ekranu z serwisu Netflix)
Kolekcja – Razem dla naszej planety (zrzut ekranu z serwisu Netflix)

¹ sondaż przeprowadzony przez National Research Group wśród 13 000 dorosłych w 16 krajach latem 2021 roku dla firmy Netflix. 62% osób zadeklarowało w sondażu, że jest poważnie lub bardzo zainteresowanych obejrzeniem filmów, seriali i programów o zmianach klimatycznych. Tak przedstawia się zainteresowanie z podziałem na kraje: Stany Zjednoczone (57%), Kanada (48%), Wielka Brytania (52%), Australia (48%), Brazylia (82%), Meksyk (84%), Francja (52%), Niemcy (64%), Włochy (62%)

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix Polska