Robot Astro, Echo Show 15 i inne nowości od Amazona

Sprawdź najciekawsze nowości od firmy Amazon, które zostały zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji firmy.

Amazon zorganizował dziś konferencję, podczas której wprowadzono wiele nowych produktów, od domowego robota z Alexą po nową usługę fitness, która jest konkurencją dla Apple Fitness+. Poniżej podsumowaliśmy wszystkie najciekawsze nowości Amazona.

Robot domowy Astro

Astro to robot domowy zintegrowany z asystentem głosowym Alexa, który może monitorować dom, pomagać użytkownikom w utrzymywaniu kontaktu z rodziną i nie tylko. Astro może poruszać się po domu, sprawdzać określone obszary i wyświetlać podgląd pomieszczeń na żywo, gdy właściciel jest nieobecny, a także może być używany do zdalnej opieki nad starszymi krewnymi.

Astro integruje się z Ring i może autonomicznie patrolować dom dzięki usłudze Ring Protect Pro i ma pełną funkcjonalność Alexy. Astro ma również osobowość, która sprawia, że ​​„czuje się częścią rodziny”.

Amazon zacznie sprzedawać Astro jeszcze w tym roku, a jego cena wyniesie 1450 USD (ok. 5750 zł). Robot będzie dostępny także za 1000 USD w ramach programu Day 1 Editions.

Robot Amazon Astro

Echo Show 15

Echo Show 15, które ma służyć jako centralne centrum komunikacji i rozrywki dla rodziny, posiada 15,6-calowy wyświetlacz i można go zamontować na ścianie lub ustawić na blacie.

Echo Show firmy Amazon jest wyposażony w procesor Amazon AZ2 Neural Edge, który według Amazona wykonuje 22 razy więcej bilionów operacji na sekundę. Obsługuje również modele mowy oparte na uczeniu maszynowym (ML, ang. machine learning) szybciej niż oryginalny AZ1.

Echo Show ma wbudowane widżety Alexa, identyfikator wizualny, dzięki czemu to, co jest wyświetlane na ekranie, można dostosować dla każdej osoby oraz integrację z produktami inteligentnego domu. Obsługuje również przesyłanie strumieniowe wideo w 1080p i integruje się z usługami Amazon, takimi jak Audible i Amazon Photos. Echo Show kosztuje 250 USD.

Echo Show 15 od Amazona

„Hey Disney”

Amazon współpracuje z Disneyem w celu stworzenia nowego asystenta głosowego „Hey Disney”, który pozwoli dzieciom i dorosłym używać urządzenia Echo do interakcji z postaciami Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen i nie tylko.

Hey Disney będzie oferować interaktywną rozrywkę Disneya i opowiadanie historii, a także dowcipy, zabawne fakty i nie tylko. Pokoje hotelowe Walt Disney World Resort będą miały zintegrowane urządzenia Echo z funkcją Hey Disney.

Hey Disney od Amazon

Amazon Glow

Zaprojektowany z myślą o dzieciach, Amazon Glow to interaktywne urządzenie oparte na projektorze, które zapewnia dzieciom zajęcia podczas rozmów wideo z krewnymi i przyjaciółmi. Dzięki Amazon Glow dzieci i ich rodziny mogą zdalnie czytać historie, grać w gry, tworzyć dzieła sztuki i nie tylko. Glow kosztuje 250 dolarów.

Amazon Glow

Dzwonek Always Home Cam

Amazon w zeszłym roku zadebiutował ze swoją kamerą Always Home Cam o wartości 250 USD, która jest systemem bezpieczeństwa opartym na dronach, który może latać do różnych miejsc w domu z domowej stacji dokującej. Amazon pokazał ją ponownie na dzisiejszym wydarzeniu, ponieważ jest teraz otwarta lista zaproszeń dla tych którzy chcą kupić Always Home Cam.

Ring Always Home Cam

Ring Alarm Pro

Ring Alarm Pro został zaprojektowany jako centrum inteligentnego domu z wbudowaną funkcją routera Eero WiFi. Łączy się z kamerami Ring, które znajdują się w domu, aby lokalnie przechowywać materiał wideo Ring i integruje się z produktami innych firm, takimi jak zamki do drzwi, czujniki dymu i inne. Ring Alarm Pro kosztuje 250 USD.

Amazon ogłosił również Ring Virtual Security Guard, usługę subskrypcyjną, która pozwala klientom płacić 99 USD miesięcznie, aby profesjonalna firma ochroniarska „wizualnie monitorowała” ich kamery Ring.

Ring Alarm Pro

Halo View i Halo Fitness

Halo View to zaktualizowana wersja opaski Halo z wyświetlaczem AMOLED, który oferuje wskaźniki zdrowia, śledzenie treningu na żywo i nie tylko. Halo View kosztuje 80 USD.

Oryginalna opaska Halo została skrytykowana za inwazyjność i brak funkcji prywatności, a w drugiej iteracji nie wprowadzono żadnych ulepszeń na tym froncie.

Aby dołączyć do Halo View, Amazon ogłosił nową usługę Halo Fitness, która jest prawie identyczna jak Apple Fitness+. Halo Fitness oferuje setki treningów w studyjnej jakości, które są prowadzone przez ekspertów z branży i integrują się ze sprzętem Halo.

Istnieje również program Halo Nutrition, który obejmuje planer posiłków, który umożliwia użytkownikom planowanie zdrowych posiłków, a także łączy się z listą zakupów Alexa, aby dodać składniki do jednego centralnego miejsca.

Opaska fitness Halo View od Amazona (2021)

Alexa Together

Alexa Together to usługa subskrypcji, która ma pomóc starzejącym się członkom rodziny poczuć się bardziej komfortowo mieszkając samotnie, a jednocześnie dać rodzinom dostęp do kontaktowania się z nimi. Alexa Together obejmuje opcję pilnej reakcji 24/7, która łączy się ze służbami ratunkowymi, a Remote Assist pozwala członkom rodziny zarządzać opieką z daleka. Alexa Together kosztuje 19,99 USD miesięcznie.

Alexa Together

źródło: Amazon | Macrumors