Google udostępniło ilustracje na awatar w Gmailu

Firma Google stworzyła kolekcję zdjęć (Google Illustrations), których możesz użyć do swojego zdjęcia profilowego na Gmailu i koncie Google.

Google stworzyło pokaźną bibliotekę nowych obrazów przeznaczonych do wykorzystania w Twoim profilu Google. Nowe obrazy, zwane Ilustracjami Google (oryg. Google Illustrations), wyglądają całkiem ładnie i mogą być również przydatne dla osób, które chcą powiązać obraz ze swoim kontem, ale nie chcą używać własnego zdjęcia.

Wygląda na to, że Google ma szeroką gamę opcji, podzielonych na kategorie – poniżej możesz obejrzeć tylko kilka przykładów. Na animowanym GIF-ie (powyżej), Google pokazało różne kategorie obrazów, takie jak zwierzęta, technologia i przestrzeń.

Nowa biblioteka ilustracji wskazuje, że Google stosuje inne podejście niż awatary, takie jak Animoji/Memoji Apple’a, Bitmoji Snapa lub awatary Xbox Microsoftu, które pozwalają tworzyć stylizowane reprezentacje tego, jak wyglądasz. Zamiast tego nowe ilustracje Google oferują szeroką gamę ogólnych rzeczy i miejsc, których możesz użyć jako swojego awatara.

Obecnie jednak obrazki są dostępne tylko dla użytkowników systemu Android. Jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem, możesz wybrać spośród nowych obrazków swoje nowe zdjęcie profilowe w Google Workspace i Kontaktach na Androida – wykonaj czynności pokazane na poniższej animacji Google’a, jeśli chcesz to zrobić.

Google twierdzi, że „pracuje” nad wprowadzeniem nowych ilustracji pod systemem iOS i wersji przeglądarkowej oraz do większej liczby produktów. Firma twierdzi, że zamierza również rozszerzyć kolekcję dostępnych ilustracji, więc jeśli nie widzisz teraz takiej, która Ci się podoba, sprawdź za jakiś czas, gdy Google zaktualizuje swoją bibliotekę Google Illustrations.

źródło: Google Blog