Nowe iPhony nie ekscytują już tak jak kiedyś

Samo wydarzenie oraz zainteresowanie najnowszą generacją iPhone’ów nie wywołuje już tak dużego entuzjazmu internautów, jaki obserwowaliśmy jeszcze kilka lat temu.

Wykres: popularność wyszukiwania hasła iPhone w wyszukiwarce Google od 2007 do 2021 roku (Google Trends)

Najnowsza linia iPhone’ów firmy Apple trafiła już w ręce pierwszych szczęśliwych właścicieli. Firma zaprezentowała cztery nowe urządzenia podczas wirtualnego wydarzenia Streaming California w zeszły wtorek 14 września 2021 roku, w tym iPhone’a 13, iPhone’a 13 Pro, iPhone’a 13 Pro Max i iPhone’a 13 mini.

Podczas gdy zapowiedzi Apple’a dotyczące iPhone’a wciąż są poprzedzone miesiącami plotek, rzekomych przecieków i niekończących się spekulacji, dane Google Trends sugerują, że same wydarzenia nie wywołują już takiego szumu, jak kiedyś. Patrząc na globalne zainteresowanie terminem „iPhone” pokazuje, że podobnie jak iPhone 12, tak samo iPhone 13 nie wzbudził tak dużego zainteresowania w internecie, jak to było widoczne w poprzednich latach.

Może to wynikać z ekonomicznego wpływu pandemii, ale jak pokazuje wykres przygotowany przez serwis Statista, entuzjazm zaczął słabnąć już od iPhone’a 5. Być może wskazuje to na brak prawdziwych innowacji w świecie smartfonów? Niemniej jednak Apple z pewnością nie odczuło tego wpływu na swoim rachunku zysków i strat, a przychody z iPhone’a nadal wykazują tendencję wzrostową.

źródło: Statista