Nawet chomik potrafi handlować kryptowalutami

Od czerwca tego roku, chomik o imieniu Mr. Goxx handluje kryptowalutami w klatce przystosowanej do automatycznego kupowania i sprzedawania tokenów i robi to jak profesjonalista.

Klatka Mr. Goxxa
Klatka Mr. Goxxa, w której zapadają decyzje kupna/sprzedaży kryptowalut

Chomik określa, które kryptowaluty kupić lub sprzedać, biegając na kole i spacerując przez jeden z dwóch tuneli. Odkąd zaczął handlować 12 czerwca 2021 roku, portfel kryptowalut Pana Goxxa zwrócił o 24%. Chomik mieszka w Niemczech i na nowo definiuje przekonanie Burtona Malkiela, autora „A Random Walk Down Wall Street”, że małpa z zawiązanymi oczami, rzucająca strzałkami w listę notowań giełdowych w gazecie, może zrobić tak samo dobrze, jak profesjonalista od inwestycji.

Poczynania chomika są transmitowane na żywo na Twitchu. Cały czas handluje portfelem różnych kryptowalut i jak dotąd jego wyniki są imponujące. Wyniki Mr. Goxxa przewyższają bitcoina i S&P 500 w tym samym okresie.

Opiekun pana Goxxa zbudował „Goxx Box” – biuro z kryptowalutami połączone z jego większym domem, które daje chomikowi możliwość wykonywania różnych ćwiczeń, które następnie mają wpływ na określone transakcje kryptowalutowe. Chomik może wejść do swojego biura, kiedy tylko chce dokonać wymiany.

Po pierwsze, Goxx działa na losowo, aby wybrać jedną z około 30 kryptowalut do handlu. Po wybraniu kryptochomik przechodzi przez jeden z dwóch „tunelów decyzyjnych”, które uruchamiają transakcję kupna lub sprzedaży wybranej kryptowaluty.

Najpopularniejsze kryptowaluty obecnie posiadane przez chomika to: Tron, Ripple’s XRP, cardano’s ada i eter.

Portfel Goxxa został sfinansowany równowartością 390 dolarów w euro, zgodnie z raportem serwisu Protos. Niezidentyfikowany opiekun i partner biznesowy pana Goxxa powiedział Protosowi, że transakcje dokonywane przez chomika są automatycznie ustawiane na 20 euro: „Planujemy dać panu Goxxowi większą kontrolę i pozwolić mu celowo wybrać kwotę zakupu, jeśli zainteresowanie jego kanałem będzie rosło”, powiedział partner biznesowy Protosowi.

Pan Goxx wygenerował do tej pory zysk w wysokości 77 euro. Jego portfel osiągnął najwyższy poziom prawie 580 USD w połowie września, kiedy to jego wyniki wzrosły o prawie 50% w mniej niż trzy miesiące, zgodnie z danymi dotyczącymi wydajności opracowanymi przez Protos. Ale od tego czasu niedawna wyprzedaż kryptowalut zmniejszyła zyski chomika.

Ale zysk to zysk i pan Goxx prawdopodobnie to rozumie. „Pan Goxx jest szczęśliwy, widząc, że niektóre z jego inwestycji w końcu się opłacają”, powiedział partner biznesowy Protosowi.

Mr. Goxx vs. rynek

źródło: Business Insider | Protos