Zwiastun „Invasion” stawia pytanie, kto naprawdę jest obcym?

Apple TV Plus wypuściło zwiastun serialu „Invasion”, który zadebiutuje 22 października 2021 roku z pierwszymi trzema odcinkami.

„Invasion” Apple TV+

Nowy serial Simona Kinberga i Davida Weila rozgrywa się na wielu kontynentach, a obywatele na całym świecie zmagają się z tytułowym wydarzeniem – Inwazją, które z początku stwarza tylko mniejsze i łatwiejsze do opanowania problemy.

Moi współobywatele świata, to, co mam wam do powiedzenia, nie jest czymś, co kiedykolwiek byłbym gotów powiedzieć. Jak wielu z was już wie, cierpimy z powodu niewytłumaczalnych i pozornie niepowiązanych incydentów, od przerw w dostawie prądu po niszczenie infrastruktury i domów – mówi prezydent w zwiastunie, który możesz obejrzeć poniżej.

Ale to, co kiedyś uważano za pojedyncze incydenty, bardzo szybko okazuje się być powiązane i spowodowane przez coś „nie z naszej Ziemi”. Jak się okazuje twórcy serialu każą nam kwestionować to, kim są prawdziwi kosmici? Czy oby nie wszyscy nimi jesteśmy?

Wkrótce jednak szybko wychodzi na jaw, że to może nie być jedyne spotkanie z życiem pozaziemskim. Pytanie brzmi, jak ludzie mogą zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo w obliczu bezpośrednich zagrożeń, podczas gdy pojawiają się większe obawy o przyszłość ludzkości. Kto tak naprawdę jest obcym?

W dramacie science-fiction pt. Inwazja (tyt. oryg. Invasion) występują Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Sam Neill, Firas Nassar i Shioli Kutsuna. Serial wyprodukowało Boat Rocker Studios. Kinberg, Weil i Andrew Baldwin są scenarzystami i producentami wykonawczymi; Jakob Verbruggen jest producentem wykonawczym i reżyserem; Katie O’Connell Marsh pełni funkcję producenta wykonawczego w Boat Rocker Studios.

Serial w sumie liczy 10 odcinków a kolejnych siedem pierwszego sezonu będzie udostepnianych co tydzień w piątki.

źródło: Apple TV Plus