Nowa szczoteczka soniczna Oclean Flow

Oclean Flow to najnowsza elektroniczna szczoteczka soniczna znanego chińskiego producenta i jest dostępna w bardzo przystępnej cenie!

Oclean Flow - szczoteczka soniczna

W ofercie marki Oclean pojawiła się nowa kompaktowa i lekka soniczna szczoteczka do zębów Oclean Flow, która pracuje z ponad 38 tys. wibracji na minutę, oferuje 5 programów czyszczenia i 2-minutowy timer kwadrantowy. Obecnie szczoteczkę można kupić w promocji za 139 zł (zamiast 219 zł – cena regularna) a z 4 końcówkami za 149 zł. Biorąc pod uwagę jej możliwości, jest to bardzo atrakcyjna cena, tym bardziej, że jakościowo nie odbiega od modeli budżetowych innych znanych producentów.

Szczoteczka ma poręczną antypoślizgową rękojeść, która dobrze leży w dłoni i jest wykonana z bardzo dobrej jakości materiałów. Rękojeść Oclean Flow ma ok. 17,5 cm długości, ok. 3 cm szerokości i waży niecałe 128 g. Model Flow to szczoteczka ze średniej półki pod względem cech i funkcji. Jednak posiada mocny silnik, który generuje 38.000 drgań na minutę. To stawia go tuż za flagowym modelem Oclean Pro X Elite, która kosztuje znacznie więcej.

Podobnie jak większość innych szczoteczek sonicznych, ma wydłużoną główkę szczoteczki z zaokrąglonym włosiem, która przypomina tradycyjną szczoteczkę manualną. Zintegrowany dwuminutowy timer kwadrantowy przypomina co 30 sekund o zmianie strony podczas czyszczenia zębów po każdej stronie szczęki dolnej i górnej.

funkcje

Co wyróżnia szczoteczkę Oclean Flow?

Najważniejsze funkcje i parametry szczoteczki Oclean Flow

38000 wibr./min

czyszczenie z szybkością dźwięku – 3✕ większa szybkość niż w przypadku szczoteczki manualnej

180 dni

wytrzymuje ponad 25 tygodni między cyklami ładowania

5 trybów

aż 5 trybów dla osobistej rutyny szczotkowania zębów

IPX7

możliwość płukania i używania pod prysznicem

Największymi zaletami tego modelu jest aż 5 programów czyszczących i bateria, która według producenta powinna wystarczyć na 180 dni – czyli prawie 6 miesięcy na jednym ładowaniu!

Szczoteczka ma 5 programów czyszczenia:

 • tryb poranny (ustawienie domyślne) – intensywność szczotkowania: ✻ ✻ ✻
 • tryb nocny – dogłębne i dokładne czyszczenie z intensywnością szczotkowania: ✻ ✻ ✻ ✻ ✻
 • standardowy tryb czyszczenia z intensywnością szczotkowania: ✻ ✻ ✻ ✻
 • tryb wybielania z intensywnością szczotkowania: ✻ ✻ ✻ ✻
 • tryb delikatny z intensywnością szczotkowania: ✻ ✻
Tryby czyszczenia i timer Oclean Flow
Tryby czyszczenia i timer w Oclean Flow

Oclean Flow oferuje również zalecany tryb delikatny i więcej dodatkowych programów czyszczących niż większość innych szczoteczek do zębów w tej kategorii cenowej. Niestety, kontrola ciśnienia nie jest dostępna, dlatego nowicjusze szczoteczek sonicznych i osoby z wrażliwymi dziąsłami powinni zachować ostrożność.

Port ładowania USB-C jest ukryty za silikonową uszczelką na spodzie rękojeści. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 2500 mAh, którego czas pracy określony przez producenta wynosi 180 dni (przy 4 minutowym czasie czyszczenia dziennie), jest naprawdę wyjątkową cechą, której na próżno szukać wśród szczoteczek innych producentów. Szczoteczka nie ma dodatkowej stacji ładującej, która zwykle dołączana jest do elektrycznych szczoteczek do zębów. Jeśli akumulator wymaga naładowania, sygnalizuje to pierścień LED wokół włącznika/wyłącznika, świecąc na czerwono. Pełne ładowanie trwa około 6 godzin, ale może potrwać dłużej w zależności od użytej ładowarki.

W opakowaniu znajdują się rękojeść, 1 końcówka, kabel ładujący USB-C (bez adaptera) i instrukcja.

działanie

Jak korzystać ze szczoteczki Oclean Flow?

Obsługa i działanie szczoteczki.

Włączanie i przełączanie trybów pracy odbywa się za pomocą jednego przycisku i jest bardzo łatwa. Dużym przyciskiem włączasz szczoteczkę i wybierasz jeden z 5 trybów czyszczenia. Symbol wybranego trybu jest podświetlany na rękojeści. Szczoteczka pamięta ostatnio wybrany tryb, więc przy kolejnym szczotkowaniu nie trzeba ponownie wybierać ulubionej opcji.

Jakość i wydajność silnika można łatwo sprawdzić: wydajność nie powinna spadać, gdy wywierasz nacisk na główkę szczoteczki. Dobra szczoteczka soniczna powinna działać ze stałą wydajnością podczas czyszczenia. W przypadku wielu tanich szczoteczek sonicznych z Chin, jest to słabym punktem. W przypadku Oclean Flow nie można narzekać na wydajność. Pomimo zauważalnie silnych wibracji Flow nie jest szczególnie głośna. Timer kwadrantowy działa dokładnie i precyzyjnie przypomina o zmianie ćwiartki szczęki. Wymiana końcówek również przebiega sprawnie i łatwo.

Funkcje szczoteczki Oclean Flow

38 000 wibracji na minutę brzmi słusznie i pozostawia pod tym względem w tyle wielu tanich konkurentów. Dlatego każdy, kto nigdy wcześniej nie używał elektrycznej szczoteczki do zębów, powinien rozpocząć korzystanie od trybu delikatnego. Wydłużona główka szczoteczki, która jest typowa dla większości szczoteczek sonicznych, ułatwia dotarcie do wszystkich części jamy ustnej.

dla kogo?

Dla kogo jest Oclean Flow?

Kiedy sprawdzi się ten model szczoteczki i dla kogo jest najlepszy?

W przedziale cenowym 140-200 zł nie znajdziemy raczej podobnej szczoteczki sonicznej, która oferowałaby tyle co Oclean Flow. Z 5 programami czyszczenia, mocnym silnikiem, który wytwarza 38000 wibracji na minutę i wyjątkowo długą żywotnością baterii do 180 dni, stawia ją wysoko wśród konkurencji. Dodając do tego bardzo dobrą jakość wykonania i stosunkowo niedrogie końcówki, można śmiało stwierdzić, że jest to idealna szczoteczka dla osób, które chcą zacząć higienę jamy ustnej szczoteczką soniczną.

Jest to także świetny wybór dla osób, które często podróżują, albo dla tych, którzy nie chcą martwić się gdzie naładować szczoteczkę podczas wakacji.

Jedynym minusem może być podłączenie szczoteczki przez kabel USB-C, ale biorąc pod uwagę, że ładujemy ją mniej więcej raz na pół roku, nie jest to wielkim problemem. Każdy, kto posiada smartfon, powinien mieć w domu kompatybilną ładowarkę, pod którą można podłączyć szczoteczkę.

Oclean Flow jest jedną z najlepszych szczoteczek sonicznych pod względem stosunku ceny do wydajności i jakości. Przy obecnej cenie około 139 zł Oclean Flow to wyraźna rekomendacja zakupu dla każdego, kto nie chce dużo wydawać na dobrą elektryczną szczoteczkę soniczną do zębów.

opis funkcji szczoteczki sonicznej Oclean Flow
 • Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.
 • Aż 38 tys. wibracji na minutę.
 • 5 trybów czyszczenia
 • 180 dni pracy na jednym ładowaniu.
 • Niskie ceny końcówek.
 • Brak stacji ładującej.
 • Brak ładowarki w zestawie (tylko kabel USB-C).
 • Złącze ładowania bezpośrednio na rączce szczoteczki.
cena

Dostępność i cena

Gdzie i za ile kupić szczoteczkę Oclean Flow w Polsce?

Biała i niebieska szczoteczka Oclean Flow

Oclean Flow

od139,00 zł

stan na 24 września 2021 r.

Dostępna w białym lub niebieskim kolorze.

opracowanie własne