Microsoft zaprezentował nowe urządzenia i akcesoria Surface

Podczas wydarzenia Microsoft Event, które odbyło się 22 września 2021 roku, firma Microsoft zaprezentowała nową rodzine urządzeń i akcesoriów Surface.

Rodzina urządzeń Microsoft Surface z 2021 roku

Microsoft zaprezentował nową gamę urządzeń Surface i akcesoriów PC, rozszerzając tym samym portfolio marki. Surface Go 3 już teraz dostępny jest w przedsprzedaży za pośrednictwem Microsoft Store na Microsoft.com. Z kolei jego premiera w salonach będzie miała miejsce 5 października br. Pozostałe urządzenia Surface trafią na sklepowe półki w nadchodzących miesiącach.

Urządzenia zakupione w Microsoft Store posiadają Zobowiązanie sklepu Microsoft Store wobec urządzeń Surface, obejmującą bezpłatną dostawę w przeciągu 2-3 dni, rozszerzoną procedurę zwrotu do 60 dni, wiele rozwiązań płatności, a także wsparcie ekspertów – jego zakres obejmuje dostęp do darmowych szkoleń wideo online oraz zdalnych warsztatów.

U progu premiery systemu Windows 11, firma zaprezentowała największe w historii rozszerzenie oferty Surface o nowe urządzenia. Dzięki wykorzystaniu wyświetlaczy PixelSense, pióra wykonanego w nowej technologii, wysokiej klasy mikrofonów i kamer, potężnych procesorów i zróżnicowanych obudów, nowe urządzenia Surface zaprojektowano tak, by przenieść innowacyjny charakter Windowsa na wyższy poziom.

Nowa linia obejmuje:

  • Surface Laptop Studio – nowe podejście do naszego potężnego laptopa.
  • Rozwinięcie rodziny urządzeń 2 w 1 Surface Pro 8Surface Go 3 oraz Surface Pro X.
  • Milowy krok naprzód w zakresie pracy mobilnej dzięki podwójnemu ekranowi Surface Duo 2.
  • Surface Slim Pen 2 – pióro przenoszące cyfrowe notatki na zupełnie nowy poziom dzięki haptycznym wibracjom.
  • Zestaw nowych akcesoriów, stanowiących odpowiedź na inkluzywność społeczną i zrównoważone wytwarzanie produktów.

Poniżej znajdziesz krótki opis najważniejszych, zaprezentowanych dzisiaj urządzeń i akcesoriów Surface.

Nowa rodzina Surface z 2021 roku

Surface Laptop Studio  stanowi ewolucję Surface Book. To urządzenie konwertowalne do trzech różnych pozycji. W łatwy sposób przechodzi z trybu stacji roboczej, do trybu Stage czy studyjnego. Komputer ten nadaje nowe znaczenie wszechstronności, oferując charakter pracy dostosowany do użytkownika. Posiada również przestrzeń i ładowarkę do pióra Surface Slim Pen 2, znajdującą się pod klawiaturą. Dostępny w cenie od 1 599 USD.

Surface Pro 8 – wprowadza całkowicie zmodernizowany design do najpotężniejszego komputera z serii Pro. Urządzenie posiada większą powierzchnię użytkową 13-calowego ekranu o wysokiej rozdzielczości. Jego krzywizna została udoskonalona, by zachować ultra-przenośną formę. Komputer wyposażono w procesory Intel® Core™ 11. generacji, dwa porty Thunderbolt, a także zaawansowane kamery i głośniki. Nowa klawiatura typu Type Cover doskonale współpracuje z piórem Surface Slim Pen 2, które można w niej przechowywać jednocześnie bezprzewodowo ładując. Dostępny w cenie od 1 099 USD.

Surface Pro 7+ – poprzednio dostępny wyłącznie w ofercie dla biznesu, teraz dystrybuowany będzie w kanale konsumenckim w cenie od 799 USD. Surface Pro 7+ jest idealny dla klientów poszukujących klasycznej konstrukcji Pro wyposażonej w najnowsze procesory, wydłużony czas pracy na baterii, wymienny dysk SSD oraz łączność LTE.

Surface Go 3 – przenośny tablet Surface z ekranem dotykowym 2 w 1, wykorzystujący tę samą konstrukcję Surface Go z większą mocą obliczeniową. To kolejny produkt z tej serii, którego cena zaczyna się od 399.99 USD. Urządzenie wyposażono w szybsze procesory Intel® Core™, baterię zapewniającą całodzienną pracę oraz wbudowane zabezpieczenia firmy Microsoft. Go 3 jest konwertowalny z tabletu do laptopa, a ponadto obsługuje cyfrowe pióro i ekran dotykowy. Rozwiązanie to jest idealne do codziennych zadań, pracy domowej i zabawy.

Surface Pro X – urządzenie to już jest dostępne na rynku, jednak teraz trafi do sprzedaży w wariancie wyłącznie z Wi-Fi w przystępnej cenie 899 USD. To najcieńszy, ultra-mobilny Surface Pro, idealny dla klientów poszukujących elastyczności i mobilności. Posiada również więcej natywnej obsługi aplikacji i emulację X64, która ożywia ekosystem Windows.

Surface Pro X
Surface Pro X

Surface Duo 2 zaprojektowano tak, by pokazać moc Microsoft 365 w wydaniu kieszonkowym. Surface Duo za pomocą podwójnego ekranu zapewnia produktywność i rozrywkę wszędzie, gdzie jesteś. W minionym roku, wraz z premierą Surface Duo przesunięto granicę tego, czym może być urządzenie mobilne.

Surface Duo 2 to znacznie więcej niż telefon. Od integracji z Microsoft 365 i Microsoft Teams, po różne warianty rozrywki, jak TikTok, Kindle czy gry, Duo 2 umożliwia niezliczone parowanie aplikacji i wielozadaniowość. Skorzystaj z dowolnych dwóch aplikacji Android jednocześnie i sprawdź wrażenia dopasowane do podwójnego ekranu, np. z grą Gameloft’s Asphalt 9: Legends.

Surface Duo 2
Surface Duo 2

Duo 2 został wyposażony w większe 8.3” ekrany PixelSense Fusion, procesor 5G Snapdragon® 888, dynamiczny aparat z trzema obiektywami, dźwięk stereo, protokół NFC do bezkontaktowych płatności oraz szereg nowych akcesoriów, które rozwijają funkcjonalność, a także zapewniają dodatkową ochronę.

Microsoft zaprezentował również szereg nowych akcesoriów, w tym: 

Surface Slim Pen 2 – pióro o ulepszonych właściwościach haptycznych i sprzężeniu zwrotnym. W efekcie oferuje wrażenie pisania po papierze. Można je przechowywać i ładować w kompatybilnych urządzeniach Surface. Cena pióra Slim Pen 2 wynosi 129.99 USD.

Surface Slim Pen 2
Surface Slim Pen 2

Surface Adaptive Kit – pomaga użytkownikom dostosować ich Surface. Chociaż narzędzie to może być używane przez każdego użytkownika Surface, Surface Adaptive Kit został stworzony w celu wsparcia osób niedowidzących, niewidomych i / lub ograniczonych zdolnościach motorycznych. Dostępne w cenie 9.99 USD.

Ocean Plastic Mouse – mysz zaprojektowana przez Microsoft, wykonana w 20 proc. z recyklingowych tworzyw sztucznych, pochodzących z mórz i oceanów. Dostępna w cenie 24 USD.

Microsoft Modern USB-C Headset – zestaw słuchawkowy certyfikowany dla Microsoft Teams zapewnia wysoką jakość dźwięku słuchawek, jak i mikrofonu. Lekka konstrukcja, kontrolki do obsługi spotkań i łatwa konfiguracja pomagają zachować łączność i koncentrację przez cały dzień. Dostępny za 54.99 USD.

źródło: Microsoft Polska