Darmowy Netflix dla użytkowników Androida w Kenii

Netflix udostępnił bezpłatny plan dla użytkowników w Kenii, w ramach którego mogą oglądać treści bez reklam na telefonach z Androidem.

Darmowy plan Netflixa w Kenii dla użytkowników smartfonów z Androidem

Serwis Netflix zaczął oferować potencjalnym płatnym abonentom w Kenii dostęp do niektórych swoich treści bez żadnych kosztów. W ramach bezpłatnego planu, usługa przesyłania strumieniowego oferuje około jednej czwartej treści dostępnych dla płatnych subskrybentów. Nowy plan nie zawiera reklam a użytkownicy nie są proszeni nawet o informacje dotyczące płatności podczas rejestracji — nowy subskrybent będzie musiał jedynie potwierdzić, że ma ukończone 18 lat i wpisać swój adres e-mail oraz hasło.

Bezpłatny plan Netfliksa ma jednak pewne ograniczenia. Oprócz mniejszego wyboru jest dostępny tylko na urządzeniu z Androidem, a użytkownicy nie będą mogli pobierać odcinków do oglądania w trybie offline ani przesyłać treści na telewizor.

W wpisie z ogłoszeniem dyrektor ds. innowacji produktów Cathy Conk powiedziała: „Jeśli nigdy wcześniej nie oglądałeś Netflixa – a wiele osób w Kenii tego nie robi – jest to świetny sposób na poznanie naszej usługi”. Firma ma nadzieję, że bezpłatny poziom zachęci ludzi do płacenia za usługę w przyszłości.

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix udostępnił część swoich treści za darmo. W zeszłym roku uruchomiła stronę „watch free”, na której ludzie mogą przesyłać strumieniowo oryginalne filmy, takie jak Bird Box (Nie otwieraj oczu) i pierwsze odcinki popularnych seriali, takich jak Stranger Things, Szkoła dla Elity (tyt. oryg. Elite), Nasza planeta (tyt. oryg. Our Planet) czy Grace i Frankie, nawet bez konieczności logowania. Opcja była dostępna we wszystkich (niemal 200) krajach i terytoriach, w których działa Netflix.

Bezpłatny plan dla mobilnych użytkowników Androida w Kenii jest jednak nowy, a rzecznik powiedział, że dla Variety, że plan który wprowadzają po raz pierwszy w Kenii jest swego rodzaju sposobem na zebranie przez firmę informacji o tym, jak skutecznie generuje płacących klientów.

Netflix inwestuje coraz więcej na nowych rynkach, aby zrekompensować spowolnienie wzrostu w Stanach Zjednoczonych i innych nasyconych rynkach oraz wśród rosnącej liczby konkurencyjnych usług przesyłania strumieniowego. W oparciu o to, co powiedział rzecznik Netfliksa, możemy spodziewać się, że w przyszłości darmowy plan trafi do większej liczby regionów rozwijających się.

Darmowy plan Netflixa w Kenii (Android)
Darmowy plan Netflixa w Kenii (Android)

źródło: Netflix Newsroom | Engadget