Składany iPhone 1. generacji może się pojawić w 2023 r.

Kolejny przeciek wskazuje, że Apple może wydać składanego iPhone’a pierwszej generacji najwcześniej w 2023 roku.

Koncepcja składanego iPhone'a
Koncepcja składanego iPhone’a (fot. LetsGoDigital)

Plotki głoszą, że Apple ma poczekać do 2023 roku z wprowadzeniem na rynek swojego pierwszego urządzenia mobilnego ze składanym wyświetlaczem. Nowy raport z południowokoreańskiego Business Korea miałby potwierdzać ten harmonogram, przedstawiając jednocześnie najnowsze plotki na temat tego urządzenia – lub, być może urządzeń.

Samsung prawdopodobnie ustalił, że najpopularniejsze typy składanych telefonów to „clamshell” i składany do wewnątrz obudowy phablet. Media twierdzą teraz, że Apple planuje wyprodukować oba typy, tworząc w ten sposób rywali zarówno dla Galaxy Z Flips, jak i Folds.

Business Korea twierdzi teraz również, że gigant z Cupertino współpracuje z LG przy opracowaniu składanego wyświetlacza, tym samym zaprzeczając wcześniejszym wskazówkom, że w tym samym celu zaangażuje Samsunga.

Mówi się, że ten współtworzony wyświetlacz jest teraz wyraźnie cienki, ale ma przekątną 7,5 cala. Pomimo tego rzekomego zbliżającego się zagrożenia dla dominacji Samsunga na rynku składanych urządzeń, południowokoreański producent OEM może nie mieć zbyt wiele powodów do zmartwień podczas premiery składanego iPhone’a pierwszej generacji. Najnowsza analiza przeprowadzona przez Display Supply Chain Consortium (DSCC) wskazuje, że jego pojawienie się spowoduje, że udział Samsunga nie będzie niższy niż 75%.

Ten najnowszy przeciek nadal nie zawiera żadnych wskazówek dotyczących jakichkolwiek dodatkowych specyfikacji hipotetycznego składanego wyświetlacza Apple’a pierwszej generacji, który może sprawić, że będzie on atrakcyjny w momencie premiery. Od około 3 lat słyszymy, że składanego iPhone’a będzie wyróżniać jakość, częstotliwość odświeżania i odporność na zagniecenia, nie wspominając o trwałości.

źródło: Notebookcheck