Teraz Apple pomoże Ci promować Twoją aplikację

Apple udostępniło twórcom aplikacji mobilnych nowe narzędzia marketingowe do promowania aplikacji w mediach społecznościowych i nie tylko.

Narzędzie do promowania aplikacji mobilnych od Apple'a (w różnych językach)

Stworzyłeś aplikację mobilna i opublikowałeś ją w sklepie App Store? Teraz Apple pomoże Ci stworzyć gotowe kreacje, aby zbudować bazę lojalnych fanów. Najnowsze narzędzie App Store Promote Tool ułatwia tworzenie niestandardowych kreacji, które można udostępniać w kanałach społecznościowych, sklepie App Store lub na stronach internetowych.

Nowe narzędzie marketingowe dla programistów ma na celu ułatwienie programistom reklamowania swoich aplikacji. Pomaga programistom stworzyć zasoby, takie jak banery i obrazy w 5 różnych wymiarach: 1080✕1080 px, 1080✕1920 px, 1280✕720 px, 720✕1280 px oraz 1200✕628 px. Nie można wprowadzać swojej treści reklamy,, ale można skorzystać z czterech predefiniowanych tekstów w kilku językach (angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, duńskim, rosyjskim, japońskim, chińskim czy koreańskim), które można zamieścić na jednym z 3 teł.

Apple poinformowało o nowym narzędziu w poście informacyjnym na stronie dla deweloperów. Firma twierdzi, że narzędzia pomogą ludziom łatwo tworzyć zasoby, takie jak banery i obrazy, w celu reklamowania ich aplikacji i usług.

Możesz teraz łatwo tworzyć niestandardowe zasoby marketingowe — takie jak banery i obrazy — do promowania swoich aplikacji w mediach społecznościowych i nie tylko. Po prostu wybierz swoją aplikację, wybierz szablon, dostosuj projekt i dodaj gotowe wiadomości w wielu językach. Twoje zasoby będą dostępne natychmiast we wszystkich odpowiednich rozmiarach, dzięki czemu udostępnianie będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możesz również nadal używać tych narzędzi marketingowych App Store do tworzenia krótkich linków lub kodu do osadzenia, które prowadzą do strony produktu App Store i wyświetlają ikonę aplikacji, kod QR lub plakietkę App Store.

W witrynie App Store Promote Tool możesz wyszukać swoją aplikację, jesli została upubliczniona w sklepie App Store. Następnie wskazujesz zasoby, które narzędzie ma automatycznie wygenerować:

  • Zbudowałeś aplikację, teraz zbudujmy lojalnych fanów. To narzędzie ułatwia tworzenie niestandardowych wiadomości, które można udostępniać w kanałach społecznościowych.
  • Utwórz post tak wyjątkowy, jak Twoja aplikacja. Wybierz rodzaj promocji, wybierz tło i wybierz rozmiary. To takie proste.
Zrzut ekranu z narzędzia App Store Promote Select
Zrzut ekranu z narzędzia App Store Promote Select

Masz również możliwość dostosowywania zasobów do różnych celów, języków i środowisk. Po wybraniu wszystkiego możesz pobrać swoje zasoby i używać ich w dowolnym miejscu.

Przykład ze zmienioną treścią

Można zawsze pobrać grafikę i za pomocą prostego programu graficznego usunąć tekst w języku angielskim i wstawić w jego miejsce dowolną treść w języku polskim.

Przykład grafiki z App Store Promote Select Tool z podmienionym tekstem

W narzędziu nie ma zbyt wielu zaawansowanych opcji mnóstwa opcji, ale miło jest skorzystać z szybkiego i łatwego sposobu jeśli nie mamy zasobów do projektowania i tworzenia kreacji promocyjnych dla apki. Na pewno docenią to osoby, które nie zajmują się grafiką i marketingiem. W minutę można mieć darmową i profesjonalnie przygotowaną kreację reklamową. Szkoda tylko, że nie ma języka polskiego, ale zawsze można w prostym programie graficznym usunąć tekst i dodać coś po polsku :)

źródło: Apple | iMore