iQOO Z5 pojawi się we wrześniu 2021 r.

Wygląda na to, że już wkrótce pojawi się nowy telefon z serii iQOO Z – firma potwierdziła tę informację w mediach społecznościowych.

iQOO Z5 teaser

Marka iQOO (spółka zależna od Vivo) potwierdziła, że wypuści nowy smartfon o nazwie iQOO Z5 jeszcze we wrześniu 2021 roku. Ujawniono również, że będzie to urządzenie średniej klasy premium, dzięki specyfikacji SoC, pamięci RAM i pamięci masowej. Nowy przeciek sugeruje również, że ten model będzie miał wyświetlacz FHD+.

iQOO ustanowiło serię smartfonów Z jako urządzenia wyższej klasy, być może o stopień w dół od swojej flagowej linii. Jeśli tak, nowe 8 i 8 Pro będą miały nowy odpowiednik o nazwie Z5. Marka potwierdziła, że ​​nadchodzące urządzenie pojawi się już niebawem.

Firma potwierdziła również, że ​​następca Z3 będzie miał procesor, który jest również następną generacją procesora tego telefonu. iQOO oficjalnie zaprezentowało również Snapdragon 778G jako SoC Z5. Będzie sparowany z najwyższej klasy pamięcią RAM LPDDR5, a także pamięcią wewnętrzną o prędkościach UFS 3.1.

iQOO na razie trzyma wszelkie dalsze ze specyfikacjami w tajemnicy. Jednak pojawienie się nowego urządzenia o nazwie Vivo V2148A z 778G w konsoli Google Play doprowadziło do spekulacji, że jest to Z5 (lub prawdopodobnie Z5 Pro). Jeśli tak, nowy smartfon może oferować 8 GB swojej potencjalnie szybkiej pamięci RAM.

Wszystko stanie się jasne podczas premiery 23 września 2021 roku.

Zapowiedź premiery iQOO Z5 i specyfikacja Vivo V2148A
Zapowiedź premiery iQOO Z5 i specyfikacja Vivo V2148A

źródło: Notebookcheck