Vimeo obsługuje teraz filmy Dolby Vision HDR z iPhone’a 12

Filmy w Dolby Vision HDR nagrane na produktach Apple’a, można teraz oglądać w serwisie Vimeo, który dodał wsparcie tych formatów.

SDR vs. Dolby Vision HDR na Vimeo

Jedną z największych nowych funkcji wprowadzonych przez Apple do oferty iPhone’ów w zeszłym roku była obsługa nagrywania wideo w wysokiej dynamice Dolby Vision (HDR). Dzięki temu kręcenie filmów na smartfonach było jeszcze lepsze, pomagając wyróżnić się na konkurencyjnym polu. Jednak oglądanie tych treści za pośrednictwem źródeł zewnętrznych nie było łatwo dostępne. Do teraz.

Teraz można oglądać filmy nagrane w Dolby Vision HDR na wielu innych produktach Apple, w tym na nowszych modelach iPhone’a i nowszych, kwalifikujących się modelach iPada. I oczywiście na Apple TV 4K z podłączonym kompatybilnym telewizorem. Ale udostępnianie treści Dolby Vision HDR poza ekosystemem Apple nie było możliwe.

Jednak Vimeo postanowiło to zmienić. Dziś firma ogłosiła, że ​​obsługuje przesyłanie filmów nagranych na iPhonie 12 w Dolby Vision HDR. W przesłanych materiałach znajduje się teraz nowa, specjalna plakietka, która ułatwia ich odróżnienie. Posiadacze iPhone’a 12 będą mogli bezpośrednio przesłać zawartość do Vimeo lub za pośrednictwem komputera Mac po edycji.

Dolby Vision umożliwia twórcom tworzenie oszałamiających filmów o wysokiej dynamice (HDR) i dostarczanie ich widzom z nienaruszoną oryginalną intencją twórczą – dlatego Dolby Vision jest jedną z wiodących technologii obrazowania HDR wśród najlepszych na świecie twórców, studiów, i dystrybutorów treści. Teraz możesz łatwo tworzyć, hostować i udostępniać filmy o jakości kinowej — z obsługą odtwarzania w ramach ekosystemu urządzeń Apple.

To bardzo dobra wiadomość zarówno dla oddanych twórców, jak i zwykłych widzów. Twoje filmy Dolby Vision hostowane na Vimeo można teraz oglądać w oryginalnej jakości na kompatybilnych obsługiwanych urządzeniach Apple’a.

Uwaga na temat urządzeń: aby widzowie mogli oglądać Twoje filmy w jakości Dolby Vision, muszą oglądać je na zgodnym urządzeniu Apple, w tym na iPhonie 8 lub nowszym, iPadzie Pro drugiej generacji lub nowszym, Macu i Apple TV 4K (jeśli podłączony do telewizora Dolby Vision).

Tak więc, nawet jeśli masz inne urządzenie, które obsługuje wyświetlanie Dolby Vision HDR, nie będziesz w stanie oglądać tej zawartości, ponieważ będzie niewidoczna, chyba że skorzystasz z kwalifikujących się urządzenie Apple’a.

Ale to dobry początek, a przynajmniej rozszerzenie dostępności poza wyłącznie własne odtwarzacze wideo Apple’a. I miejmy nadzieję, że oznacza to rozwój szerszej dostępności.

źródło: Vimeo Blog – Cinema-grade video for all: Vimeo supports Dolby Vision for Apple devices | iDownloadBlog