Lampa Symfonisk 2. gen. z wymiennymi kloszami

Wyciekły obrazy przedstawiające kolejną generację lampy z głośnikiem Wi-Fi — Symfonisk od firmy Ikea i Sonos. Urządzenie ma nowy design, bardziej modny wybór odcieni oraz wymienne klosze.

Lampa z głośnikiem Wi-Fi SYMFONISK 2. generacji od IKEA i SONOS

Lampa stołowa z głośnikiem Symfonisk drugiej generacji firmy Ikea i Sonos wyciekła dzięki dokumentowi pomocy opublikowanemu na portugalskiej stronie internetowej Ikei (zauważonym przez użytkownika Reddita, który twierdzi, że zauważył abażury w sklepie). Dokument przedstawia nowy projekt, który usprawnia podstawę lampy głośnikowej i dodaje bardzo potrzebną opcję zamiany abażurów na różne style (za pośrednictwem Janko Roettgersa na Twitterze).

W porównaniu z oryginalną lampą stołową Symfonisk, wydaje się, że nowy model porzucił podobną do talerza podstawę na rzecz projektu, który integruje kontrolery głośników bezpośrednio z urządzeniem. Ale największą zmianą jest element klosza, który porzuca przypominający grzyba nieprzezroczystą szklaną kopułę na rzecz wyjmowanych, wymiennych opcji.

Podobnie jak oryginał, nowy model będzie obsługiwał zarówno system audio multiroom firmy Sonos, jak i standard Apple AirPlay 2.

W dokumencie pomocy wymieniono dwie różne opcje odcienia:

  • ze szkła cylindrycznego, która wygląda jak otwarta wersja z oryginalnego modelu,
  • nowy rodzaj abażura z przezroczystej tkaniny.
Różne opcje konfiguracji nowej lampy z głośnikiem Symfonisk.
Różne opcje konfiguracji nowej lampy z głośnikiem Symfonisk. (IKEA i Sonos)

Oba odcienie będą dostępne w czarno-białych schematach kolorystycznych i będą kosztować 20 euro (ok. 90 zł) za sztukę, podczas gdy główny komponent głośnika ma kosztować 129 euro (ok. 600 zł). Dla porównania, oryginalna lampa stołowa Symfonisk kosztowała 699 zł, co jest mniej więcej tyle samo, co dwa oddzielne elementy modelu drugiej generacji razem.

Nowa lampa stołowa Symfonisk nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona przez Sonos lub Ikeę. Biorąc pod uwagę, że urządzenie pojawia się już w dokumentach, prawdopodobnie będzie to tylko kwestia czasu, zanim pojawi się bardziej formalne ogłoszenie i będzie można ją kupić w sklepie Ikea.

źródło: The Verge | Ikea