Inteligentne okulary Ray-Ban Stories od Facebooka

Facebook ogłosił Ray-Ban Stories, nową parę inteligentnych okularów, które według firmy to „nowy sposób robienia zdjęć i filmów, dzielenia się przygodami i słuchania muzyki lub odbierania połączeń telefonicznych”.

Ray-Ban Stories - inteligentne okulary

Inteligentne okulary Ray-Ban Stories Smart Glasses można teraz kupić za 299 USD (ok. 1150 zł) i są dostępne w 20 różnych stylach. Dostępne są do kupienia zarówno online, jak i w sklepach w USA, Australii, Kanadzie, Irlandii, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Wyposażone są w aparaty 5 MP, mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy o długości do 30 sekund, z komponentem głośnomówiącym oferowanym przez Asystenta Facebooka.

Podobnie jak wszystkie dobre inteligentne okulary, nowa oferta Facebooka jest wyposażona w przewodowe diody LED, które powiadomią inne osoby, kiedy robisz zdjęcia lub nagrywasz wideo, chociaż może to nie wystarczyć, aby poczuli się bardziej komfortowo. Dołączono również trzy mikrofony do nagrywania dźwięku.

Jeśli chodzi o użytkowanie, okulary można sparować z aplikacją Facebook View, co ułatwi importowanie, edytowanie, a następnie udostępnianie treści na Facebooku i Instagramie, a także w innych aplikacjach, w tym na TikToku i Snapchacie.

Inne firmy podejmowały próby podobnego podejścia opartego na inteligentnych okularach, i niestety zawiodły. Koncepcja ta sprawia, że ​​wiele osób czuje się nieswojo — jest to kwestia dyskusyjna, jak bardzo komfortowo ktoś będzie nosić okulary połączone z kontem na Facebooku przez cały dzień.

źródło: Facebook | Ray-Ban