Wyszukiwarka Google z ciemnym motywem już dla wszystkich

Ciemny motyw wyszukiwarki Google na komputerach był testowany od miesięcy, teraz jest już wreszcie dostępny dla wszystkich użytkowników.

Włączanie ciemnego motywu w wyszukiwarce Google na komputerzeWłączanie ciemnego motywu w wyszukiwarce Google na komputerze
Włączanie ciemnego motywu w wyszukiwarce Google na komputerze

Firma Google w końcu wprowadziła ciemny motyw dla swojej strony wyszukiwarki na urządzeniach z systemami Windows 10 i macOS. Google testowało ciemny motyw w wyszukiwarce dla użytkowników komputerów od końca zeszłego roku. Teraz każdy może go łatwo włączać i wyłączać w prawym dolnym rogu w Ustawieniach.

Google rozpoczął testowanie ciemnego motywu na komputerach pod koniec zeszłego roku, kilka miesięcy po wprowadzeniu ciemnego motywu w wyszukiwarce na Androida. Testy A/B zostały rozszerzone na nieco większą grupę użytkowników w lutym tego roku.

Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, możesz włączyć ciemny motyw w przeglądarce na komputerze po zmianie ustawień w prawym dolnym rogu, lub gdy otrzymasz powiadomienie „Ciemny motyw jest teraz dostępny”. Na szczęście ciemny motyw nie ogranicza się do własnej przeglądarki w Google Chrome. Ciemny motyw działa również z popularnymi przeglądarkami internetowymi innych firm, takimi jak Safari Apple’a, Firefox Mozilli i Edge Microsoftu. Aby szybko włączyć i wyłączyć ciemny motyw, wystarczy kliknąć w żądaną opcję.

Choć rozpoczęło się szersze wdrażanie tej opcji, należy pamiętać, że zanim funkcja dotrze do wszystkich użytkowników, może minąć co najmniej kilka tygodni. W przeciwieństwie do najlepszych aplikacji Google’a na Androida, które kilka miesięcy temu otrzymały tryb ciemny, komputerowe wersje większości popularnych produktów nadal nie oferują tej opcji.

Aby włączyć ciemny motyw, kliknij przycisk Ustawienia w prawym górnym lub dolnym rogu strony wyszukiwania. Możesz też wybrać w Ustawieniach opcję Wygląd wyszukiwania i wybrać jedną z trzech dostępnych opcji, aby włączyć/wyłączyć ciemny motyw.

źródło: Google