Twitter testuje reakcje na tweety oraz oznaczenia kont botów

Twitter zaczyna wprowadzać etykiety dla kont automatycznych (kont botów) oraz nowe reakcje, które pozwolą użytkownikom wyrazić więcej niż tylko polubienie tweeta.

Przykład tego, jak wyglądają reakcje oraz etykieta konta automatycznego na Twitterze

Przykłady oznaczenia automatycznych kont, które zaczynają pojawiać na Twitterze, obejmują boty, które pomagają znaleźć terminy szczepień i systemy wczesnego ostrzegania o katastrofach. Firma tłumaczy, że w momencie, gdy te konta są oznaczone jako automatyczne, użytkownicy będą wiedzieć jaki jest ich cel, gdy będą chcieli wejść w interakcje.

Początkowo, w tym, co Twitter nazywa testem, niewielka liczba programistów zostanie zaproszona, aby móc zastosować etykiety na swoich kontach. W przypadku kont w teście, które aktywowały etykiety, etykieta „🤖 automated by…” pojawi się na stronach profilu i w samych tweetach kont. Twitter twierdzi, że wszyscy programiści będą mogli używać etykiet do końca tego roku. Twitter pracuje również nad etykietą upamiętniającą osoby, które nie żyją.

Kolejną nowością są publiczne testy reakcji na wpisy, podobne do tych, które od 6 lat są obecne na Facebooku.

Nowe reakcje mają na celu dać użytkownikom większą ekspresję, a nie tylko polubienie tweeta. Na razie są testowane w Turcji.

Ta funkcja ma na celu zapewnienie użytkownikom dodatkowych sposobów wyrażania siebie i angażowania się w tweety, „gdy proste polubienie go nie spełnia”. Biorąc pod uwagę, że polubienie (tzw. „lajk”) to jedyny sposób na reakcję na tweeta poza retweetowaniem, sensowne jest, aby Twitter wprowadził taką funkcję. Firma była ostatnio zajęta znajdowaniem sposobów, aby użytkownicy bardziej angażowali się i tweetowali, szczególnie po niepowodzeniu Fleets.

Nie jest to również pierwszy raz, gdy zauważono reakcje na tweety, ponieważ funkcja wyciekała okresowo od co najmniej połowy 2020 roku, a firma podobno testuje reakcje emoji już od 2015 roku.

Twitter najwyraźniej rozważał wiele różnych reakcji i stylów, zanim zdecydował się na ten początkowy zestaw, który zawiera:

  • myślące emoji 🤔
  • płacz 😢
  • śmiech 😂
  • klaskanie 👏
  • serce ❤️

Warto zauważyć, że nie ma kciuka w dół ani sposobu na wyrażenie przez kogoś, że nie lubi tweeta.

Wyjaśniono, że zespół projektowy zdecydował się na ten początkowy zestaw reakcji, przyglądając się sposobom, w jakie użytkownicy angażują się na Twitterze. Dotyczyło to najczęściej używanych emotikonów i emocji, które rezonowałyby w różnych kulturach. Zespół przetestował również różne sposoby wprowadzania reakcji i sposobu ich wyświetlania w tweecie.

Niestety, nowe Tweet Reactions są na razie testowane tylko w Turcji w aplikacji na iOS-a, w internecie i na najnowszych telefonach z Androidem. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy trafią do innych regionów. Najnowszy eksperyment pojawił się tuż po tym, jak Twitter uruchomił Społeczności jako alternatywę dla grup w serwisie Reddit i na Facebooku.

źródło: Twitter | The Verge | Android Central