Poznaj te 5 porad do gry w Scrabble GO!

Zastanawiasz się, gdzie dołożyć „za” lub „ja”, wykorzystując energię „qi”? Dzięki tym krótkim słowom zgarniesz dodatkowe punkty w Scrabble GO.

Scrabble GO

Pokaż, że Twój zasób słownictwa jest największy w tej cyfrowej wersji popularnej gry planszowej. Wzmocnienia pomogą Ci szybciej znajdować słowa i wolne miejsca na planszy, a szybkie tryby gry interesująco zmieniają rozgrywkę.

Ale nawet mistrzom słownika przyda się pomoc. Wypróbuj te przydatne wskazówki od Willa Andersona — zdobywcy tytułu Mistrza Ameryki Północnej w Scrabble w 2017 roku.

W ramach treningu mistrz Scrabble Will Anderson ćwiczy układanie anagramów w aplikacji Scrabble® GO – New Word Game na iPadzie.

1. Eksperymentuj

Inaczej niż w tradycyjnej grze, w Scrabble GO przeciwnicy nie mogą kwestionować słów, które układasz. Jeśli ułożysz słowo, którego nie ma w słowniku Scrabble, gra po prostu je odrzuci. Anderson radzi, żeby nie bać się zgadywać, bo aplikacja to łatwy sposób, by poszerzyć swój zasób słownictwa.

Kto by się spodziewał, że słówko „za” będzie w słowniku Scrabble?

2. Dwuliterowe duety

Zapamiętuj składające się z dwóch liter słowa, w których są wysoko punktowane spółgłoski, jak „za”, „ja” czy „qi” (energia życiowa w filozofii chińskiej). Anderson twierdzi, że znajomość takich słówek jest niezbędna.

3. Punkt zaczepienia

Aby szybciej zbierać punkty, szukaj punktu zaczepienia, który pozwoli Ci dołożyć wybrane słowo do jakiegoś, które już znajduje się na planszy — dostaniesz wtedy punkty za oba słowa. — Spróbuj na przykład dołożyć jedną literę tak, by z liczby pojedynczej zrobić mnogą — radzi Anderson. — I szukaj okazji. Na początku swojej kariery zdarzało mi się je przegapiać.

Pozbądź się swoich samogłosek, zanim zaczną stanowić problem.

4. Pozbywaj się samogłosek

Jeśli masz dużo nisko punktowanych samogłosek, takich jak A, E, I, O czy U, staraj się układać słowa, w których jest ich dużo. Anderson radzi, by pozbywać się samogłosek, dopóki jest to możliwe. Jednym z jego ulubionych słów, które to umożliwiają, jest „aioli”.

5. Nie ułatwiaj gry przeciwnikowi

Uważaj, żeby nie ułatwiać przeciwnikowi zdobywania dodatkowych punktów, na przykład za pola podwajające wartość danej litery czy potrajające wartość danego słowa. Anderson sugeruje, żeby nie dokładać przy nich samogłosek, by nie dawać przeciwnikowi okazji do zdobycia bonusowych punktów.

źródło: App Store