Gry z Game Boya i Game Boya Color podobno trafią do Switch Online

Nintendo ma podobno wprowadzić klasyczne gry dostępne kiedyś na Game Boya i Game Boya Color do swojej platformy Switch Online.

Nintendo Switch Online

Firma Nintendo może być w końcu gotowa do wprowadzenia swojej bogatej biblioteki klasycznych gier na konsole Nintendo Switch — tytuły Game Boy i Game Boy Color wkrótce dołączą do ponad 100 gier NES i SNES, które oferuje za pośrednictwem usługi subskrypcji Switch Online. Takie rewelacje donosi podcast „Nate the Hate”, potwierdzony we wtorek przez Nintendo Life, a teraz ponownie w piątek przez Eurogamer. Nie codziennie słyszymy tak silną plotkę o Nintendo.

Nie ma słowa o tym, które tytuły mogą się pojawić, i niekoniecznie oczekiwałbym, że twoi ulubieńcy będą wśród nich, zwłaszcza na początku. Nintendo bardzo powoli rozwijało swoje biblioteki NES i SNES dla Switcha, a wiele tytułów, takich jak Earthbound, Chrono Trigger i Super Mario RPG, wciąż jest pod znakiem zapytania.

Może to mieć sens, że Nintendo przyspieszy dodanie klasycznych tytułów, szczególnie teraz, gdy Switch ma się dobrze, a Nintendo obserwuje, jak jego konkurenci wykorzystują przeróbki, remastery i poprawki nowej generacji, które sprawiają, że starsze gry wyglądają lepiej i dają lepsze efekty na nowych konsolach.

Przez chwilę zastanawialiśmy się, czy Nintendo nadal będzie podążać ścieżką NES Classic i SNES Classic, wypuszczając urocze, limitowane miniaturowe wersje USB swojego Game Boya lub Nintendo 64 z fabrycznie załadowanymi grami na pokładzie. Ale 30. rocznica Game Boya nadeszła i minęła bez miniaturowego Game Boya. Chciałbym zobaczyć więcej okazji, aby nowi gracze mogli zapoznać się ze starymi klasykami, nie tylko pod względem przeróbek, takich jak Link’s Awakening (pierwotnie na Game Boya, Game Boya Color).

Mamy też nadzieję na tytuły Game Boy Advance, ponieważ ludzie grający w nowy Metroid Dread zasługują na zagranie w jego niesamowity prequel Metroid Fusion, a pojawiły się jedne z najlepszych gier Fire Emblem, jakie kiedykolwiek powstały. Eurogamer twierdzi, że gry z innych konsol, poza Game Boy i Game Boy Color, mogą być także wprowadzone.

Co zabawne, Nintendo wydało oficjalne oświadczenie: „Nie mamy nic do ogłoszenia na ten temat”.

Które gry na Game Boya i Game Boya Color znajdują się na Twojej liście życzeń?

Switch Online kosztuje 16 zł miesięcznie, 80 zł rocznie lub 140 zł rocznie za członkostwo rodzinne.

źródło: The Verge