Wystartował serwis VOD Warszawa

Platforma VOD Warszawa już działa, można zakładać na niej konta użytkownika, przeglądać zapowiedzi jesiennego repertuaru oferowanego przez warszawską kulturę oraz dodawać do listy ulubionych pierwsze materiały.

Logo serwisu VOD Warszawa

Tej jesieni mieszkanki i mieszkańcy Warszawy znajdą w jednym miejscu w sieci ofertę warszawskich instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, przygotowaną specjalnie dla nich. Tym miejscem jest nowa platforma VOD Warszawa. Już teraz można zakładać na niej konta użytkownika, przeglądać zapowiedzi jesiennego repertuaru oferowanego przez warszawską kulturę oraz dodawać do listy ulubionych pierwsze materiały. Będą one dostępne do obejrzenia od premierowego wieczoru – 12 września 2021 roku – który rozpocznie się koncertem „Festiwal Freekwencja”.

Platforma streamingowa VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim – ich publiczności. Jej idea powstała podczas spotkań grupy cyfrowej i jest wynikiem wspólnej pracy wielu osób z warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń oraz zespołu Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Jej koncepcję opracowała Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektorka CKF wraz z Małgorzatą Świderską, Moniką Jakubczyk oraz zespołem specjalistek i specjalistów. Wspólnota instytucji, organizacji pozarządowych i ludzi kultury, bycie razem pod jednym adresem internetowym, współpraca i efekt skali to tylko niektóre hasła, które za nią stoją.

Budowa platformy została sfinansowana przez m.st. Warszawa i zrealizowana przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Serwis dostępny jest pod adresem vod.warszawa.pl.

źródło: VOD Warszawa