Jak korzystać z trybu znikających wiadomości w Messengerze?

Znikające wiadomości są już jest dostępne w Messengerze – funkcja umożliwia wysyłanie wiadomości, które znikają po przeczytaniu przez odbiorcę.

Jak włączyć tryb znikających wiadomości na Messengerze?

W najnowszych wersjach aplikacji mobilnych Facebook Messenger i Instagram pojawił się już tryb znikających wiadomości (Vanish Mode), który umożliwia prywatne rozmowy ze znajomymi bez zapisywania chatu w historii. Gdy znajomy zobaczy Twoją wiadomość w trybie znikania i zamknie czat, Twoja wiadomość zostanie usunięta. Możesz uzyskać dostęp do trybu znikających wiadomości, przesuwając palcem w górę na aktywnym czacie Messengera.

W ciągu ostatniej dekady coraz więcej użytkowników mediów społecznościowych woli korzystać z aplikacji takich jak Snapchat i Instagram, aby publikować „tymczasowe” aktualizacje. Niezależnie od tego, czy są to obrazy, które trwają tylko kilka sekund, czy historie, które trwają tylko jeden dzień, użytkownicy uwielbiają ekskluzywność i prywatność znikających wiadomości.

Do tego służy właśnie tryb znikających wiadomości w Messengerze. Vanish Mode to kolejna tymczasowa funkcja społecznościowa, podobnie jak te, z których prawdopodobnie korzystasz na co dzień.

Co to jest tryb znikających wiadomości w komunikatorze Messenger?

Tryb znikających wiadomości to funkcja aplikacji Messenger, która umożliwia wysyłanie tymczasowych wiadomości do każdego, z kim prowadzisz aktywny czat. Te wiadomości trwają tylko do momentu przeczytania ich przez odbiorcę, po czym znikają. To świetny sposób na szybkie wysyłanie wiadomości bez zapychania zwykłego czatu. Aby można było korzystać z tej funkcji, osoby prowadzące rozmowę musza mieć zainstalowaną najnowsza wersję aplikacji Messenger.

Jeśli Ty lub Twój znajomy zrobicie zrzut ekranu czatu w trybie znikających wiadomości, obaj użytkownicy zostaną o tym powiadomieni odpowiednią adnotacją w oknie czatu. A jeśli chcesz zgłosić rozmowę na czacie, wszelkie wiadomości w trybie znikania będą uwzględniane w zgłoszeniu przez maksymalnie godzinę po ich obejrzeniu.

Nowy tryb jest domyślnie wyłączony, co oznacza, że ​​jeśli ktoś wyśle ​​Ci wiadomość w trybie znikających wiadomości, będziesz musiał umieścić swój własny czat w tym trybie, aby zobaczyć jego wiadomości (i odwrotnie).

Tryb jest dostępny w najnowszej wersji aplikacji Messenger na iPhonie i Androidzie, także w Polsce. Może się zdarzyć, że po aktualizacji aplikacji będziesz musiał chwile poczekać, zanim funkcja pojawi się u Ciebie, bowiem Facebook udostępnia go stopniowo kolejnym użytkownikom na całym świecie.

Szybka wskazówka: tryb znikających wiadomości jest również dostępny w czacie na Instagramie, jednej z siostrzanych aplikacji Messengera.

Jak korzystać z trybu znikających wiadomości w Messengerze?

Aby korzystać z trybu znikania, musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję (c) aplikacji Messenger (wcześniej znaną jako Facebook Messenger) na iPhonie (iOS) lub urządzeniu z systemem Android.

  1. Otwórz Messengera i rozpocznij czat z dowolnym użytkownikiem. Musi to być rozmowa jeden na jednego — tryb znikania nie działa w czatach grupowych.
  2. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu. Powinieneś zobaczyć komunikat z poleceniem przeciągnięcia palcem w celu włączenia trybu. Przeciągaj palcem, aż ikona koła zostanie całkowicie wypełniona na niebiesko. Można także kliknąć na awatar rozmówcy, aby przejść do ustawień czatu i w włączyć ten tryb w sekcji Prywatność i Pomoc.
Włączanie trybu znikających wiadomości - przesuń palcem do góry w oknie czatu
  1. Twój obecny czat zostanie ukryty i zastąpiony pustym ekranem z informacją, że znajdujesz się w trybie znikających wiadomości. Poznasz go między innymi po wykropkowanym polu wpisywania tekstu.
Okno rozmowy w trybie znikających wiadomości na Messengerze
  1. Jeśli po raz pierwszy aktywujesz tę funkcję, pojawi się również wyskakujące okienko z informacjami na temat nowej funkcji. W tym monit wyjaśniający, że ​​wiadomości znikają, obaj użytkownicy są powiadamiani o wykonanych zrzutach (b), a rozmowy mogą być zgłaszane.
Okno początkowe informujące o trybie znikających wiadomości - uruchamia się po raz pierwszy po aktywacji trybu
  1. W tym trybie można wysyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia i obrazki jak podczas normalnej rozmowy. Będą one trwały do ​​momentu, aż odbiorca zobaczy Twoją wiadomość i zamknie okno czatu.

Możesz wyjść z trybu znikania, dotykając opcji Wyłącz tryb znikających wiadomości u góry ekranu (a) lub ponownie przeciągając palcem w górę od dołu.

źródło: Facebook