Jak bardzo wytrzymały jest Galaxy Z Fold3?

Sprawdź, jak dużo tortur jest w stanie wytrzymać składany smartfon Galaxy Z Fold3, kosztujący 1800 USD! Może wytrzymać cios, ale nie rób tego w domu!

Testy wytrzymałości smartfona Galaxy Z Fold3

Chociaż Galaxy Z Fold3 jest tańszy niż poprzednie generacje, to nadal jest najdroższym telefonem w ofercie Samsunga i jednym z najdroższych telefonów na rynku. W związku z tym jest coś niezwykle satysfakcjonującego w obserwowaniu, jak ktoś niszczy go z metodyczną precyzją. Dzięki najnowszemu filmikowi na YouTubie autorstwa JerryRigEverything, możesz obejrzeć wszystkie wymyślne tortury na smartfonie Samsunga, od drapania, rysowania, przez uderzanie i zginanie, po przypalanie.

Podczas prawie 12-minutowego nagrania łagodnego sadyzmu technologicznego jest kilka niespodzianek. Zewnętrzne szkło Galaxy Z Fold3, na przednim ekranie i tylnych kamerach, to Gorilla Glass Victus, utrzymujące do około 6 w skali twardości Mohsa przed zarysowaniem. Oznacza to, że powinien być w stanie odeprzeć zadrapania w większości kieszeni i kluczy.

Wewnętrzny plastikowy ekran, choć znacznie twardszy niż poprzednie generacje, nadal ulega zadrapaniom na poziomie zaledwie 2 w skali Mohsa. Niezliczona ilość ostrzeżeń Samsunga podczas uruchamiania telefonu (np. Nie dotykaj wewnętrznego ekranu paznokciem) wydaje się uzasadniona. Pomalowane aluminium na zewnątrz telefonu łatwo było zarysować, chociaż uszkodzenie było powierzchowne nawet w przypadku czytnika linii papilarnych zamontowanego z boku.

Sam telefon jest znacznie twardszy niż Fold2, dzięki wodoodpornym powłokom oleofobowym we wnętrzu. Szybkie zachlapanie nie powinno szkodzić telefonowi dzięki klasyfikacji IPX8, ale kurz to już inna sprawa. Rzeczywiście, kiedy Jerry wysypuje kurz na wewnętrzny ekran, wydaje się, że dookoła pozostawia drobne zadrapania. Warto zauważyć, że mechanizm składania nie ulega zabrudzeniu, przynajmniej natychmiast.

Ramka Fold3 jest imponująco wytrzymała, zarówno po złożeniu, jak i rozłożeniu. Jerry nie był w stanie zatrzasnąć telefonu na zawiasie, jak to było w przypadku oryginalnego Folda. I pozostał szokująco sztywny w pozycji złożonej, chociaż tym razem jest nieco cieńszy. Być może można się było tego spodziewać, ponieważ zasadniczo próbował złamać dwa telefony jednocześnie. Szkoda, że ​​nie można powiedzieć tego samego o nowym składanym rysiku, który rozerwał się z niezobowiązującą łatwością.

Podsumowując, Galaxy Z Fold3 zaskakuje, jeśli chodzi o jego zdolność do uderzeń (lub przypalania), przynajmniej jak na urządzenie z wieloma ruchomymi częściami i ogromnym plastikowym ekranem jako główną cechą. Jeśli uda Ci się go uszkodzić, powodzenia w naprawie. Cała ta złożona technologia nie jest łatwa do naprawienia, zgodnie z podobnym filmem od PBKReviews.

źródło: JerryRigEverything | AndroidPolice