Polski serial sci-fi pt. „Otwórz oczy” już na Netfliksie

Najnowszy polski serial science fiction zatytułowany „Otwórz oczy” zadebiutował w serwisie Netflix – o czym jest i czy warto obejrzeć?

„Otwórz oczy” - polski serial Netflix (2021)

Polski serial pod tytułem Otwórz oczy (ang. Open Your Eyes) z Marią Wawreniuk w roli głównej, to wyprodukowany przez Netflix serial thriller science fiction oparty na powieści Druga szansa, napisanej przez Katarzynę Berenikę Miszczuk. Opowiada historię dziewczyny o imieniu Julia, która po tragicznym wypadku, w którym giną wszyscy członkowie jej rodziny, jest pacjentka z amnezją i próbuje odbudować swoje wspomnienia, odkrywając, że ​​jest doskonałą pianistką.

W końcu, wraz z postępem jej pobytu w ośrodku zaburzeń pamięci, zaczyna widzieć niezwykłe sny, które są dla niej tak prawdziwe i głęboko zakorzenione, że w końcu zaczyna być podejrzliwa wobec leczenia w ośrodku pamięci. Próbuje uciec ze szpitala i otaczającego ją świata, aby poznać prawdę o swoim życiu, o którym zapomniała.

W miarę jak Julia rozwija się w swoim życiu ośrodka leczenia amnezji Druga Szansa, dowiaduje się o kilku innych nastolatkach w jej wieku, które są pełne talentów – takich jak Szymon, tancerz, Iza – sympatyczna artystka, Paweł – ekspert od elektroniki i komputerów oraz Magda – utalentowana wokalistka chorująca na schizofrenię paranoidalną. Każdy leczony jest farmaceutykami i każdy ma swoje zadanie do wykonania.

Podczas sesji terapeutycznych u dr Zofii Morulskiej, dyrektor centrum pamięci, Julia uświadamia sobie, że cierpi na amnezję wsteczną i następczą oraz że superkomputer obsługuje cały system w centrum pamięci.

UWAGA – w dalszej części tekstu znajdują się spoilery!


W miarę rozwoju historii Julia zaczyna mieć sny, które jej zdaniem są prawdziwe, a tymczasem widzi dziewczynę o imieniu Ruda, której inni nie widzą, i dowiaduje się, że jej rodzice zginęli po wypadku w jej domu. Pewnego dnia, gdy policja rozmawia z Julią, ta dowiaduje się, że mają wątpliwości co do faktu, że ktoś celowo podpalił dom Julii.

Jula znajduje superkomputer

Gdy śmierć Magdy staje się podejrzana, Julia zaczyna chcieć poznać prawdę. W końcu z pomocą Anelki znajduje superkomputer i uświadamia sobie, że znajduje się w pomieszczeniu, które wygląda na kostnicę. Dowiaduje się, że jej prawdziwe imię to Karolina. Następnie ona i Adam próbują uciec z centrum pamięci, aby dowiedzieć się prawdy o jej domu, który nie został spalony, a ona zanurza się w jeziorze. W kulminacyjnym momencie budzi się w szpitalu i dowiaduje się, że jej ojciec umiera, ale jej matka wciąż żyje i przez dwa tygodnie była w śpiączce; nie akceptując tego, co jej się mówi, uświadamia sobie poprzez halucynacje, że coś jej się stało podczas snu.

Po przebudzeniu Karolina dostaje w prezencie książkę Magdy, która budzi się ze śpiączki, a tak naprawdę nazywa się Janina. Czytając książkę, Julia odkrywa zdjęcie budynku, które jest podobne do ośrodka leczenia amnezji.

Julia widzi czerwonooką dziewczynę

Ruda, którą widzi Julia, jest jej siostrą Patrycją, która prosi swoją siostrę Julię, aby pogodziła się ze śmiercią i uciekła ze świata. Tak więc Julia w końcu przenosi się ze złożonego świata centrum pamięci, w którym budowane są talenty młodych, a następnie przekazywane dzieciom zamożnych ludzi.

Julia dowiaduje się, że wszyscy ludzie, którzy zginęli, nie byli wystarczająco silni, by nie stracić swoich talentów. Dlatego Julia postanawia wrócić do drugiej szansy, by uratować przyjaciół przed losem Szymona i pomóc im wydostać się z zaplątanego świata drugiej szansy.

Obejrzeć czy nie?

Fabuła serialu Otwórz oczy trzyma w napięciu i pełna twistów. Chcemy poznawać kolejne tajemnice Julii i drugiej szansy wraz z jej przyjaciółmi z centrum. Serial oferuje dziwny dramat nastolatków. Pierwszy odcinek serialu jest dość powolny, nie buduje oczekiwanego dreszczyku emocji i powinien być nieco szybszy. Tempo ekscytacji rośnie, gdy historia rozwija się w drugim odcinku.

Ekscytująca i szalona psychologiczna przygoda Julii i jej przyjaciół, wraz z tajemnicą Drugiej Szansy, to na pewno jednorazowa przygoda. Nie jest to serial, do którego będziecie chcieli wracać, ale kreacja aktorska młodych aktorów jest zdumiewająca, przez cały czas historia trzyma w napięciu i zaciekawia. Tajemnice i angażujące widzów wątki z pewnością zachęcają do tego, aby dowiedziec się co będzie dalej.

Jednak serial i tak pozostawi Was z kilkoma pytaniami, które pozostały bez odpowiedzi, co z pewnością jest furtką do nakręcenia kolejnego sezonu.

źródło: Netflix | Gizmo Story