Polsat uruchamia telewizję hybrydową HbbTV na swoich kanałach

Ruszył nowy serwis wideo HbbTV Telewizji Polsat z treściami na żądanie, które dostępne są także dla odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej.

Nowy serwis HbbTV Polsatu w telewizji naziemnej

Serwis telewizji hybrydowej HbbTV (ang. Hybrid Broadcast Broadband TV) Polsatu jest już dostępny dla odbiorców cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce. Programy, seriale, sport i wiele innych treści można już obecnie oglądać w Polsat Go, a teraz można je odbierać dodatkowo w serwisie HbbTV działającym na kanałach Telewizji Polsat w telewizji naziemnej.

W serwisie HbbTV Telewizji Polsat, tak samo jak w Polsat Go, będą dostępne w modelu reklamowym programy, które dotychczas można było oglądać bez opłat w serwisie Ipla, która będzie działać tylko do końca sierpnia 2021 roku. Serwis Ipla zostanie zastąpiony przez Polsat Box Go od 1 września 2021 roku.

Serwis HbbTV Polsatu będzie dostępny dla wszystkich odbiorców telewizji naziemnej DVB-T, którzy odbierają kanały Telewizji Polsat i mają dostęp do internetu.

Aby korzystać z serwisu telewizji hybrydowej HbbTV z treściami na żądanie Telewizji Polsat, wystarczy wejść na kanał Polsatu i po pojawieniu się informacji o dostępności serwisu HbbTV nacisnąć przycisk OK na pilocie, a serwis uruchomi się na telewizorze. Nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji, konieczne jest natomiast podłączenie telewizora do internetu. Z usługi można korzystać wyłącznie na terenie Polski.

Twórca i projektant serwisu HbbTV Polsatu Paweł Tutka mówi, że serwis zaprojektowany został z myślą o nowszych telewizorach, wyposażonych w usługę HbbTV w wersji co najmniej 1.5. Interfejs serwisu jest taki sam jak w przypadku internetowego serwisu Polsat GO.

Serwis HbbTV Polsatu został zaprojektowany i wdrożony przez Pawła Tutkę oraz Pion Projektów Internetowych Grupy Polsat Plus.

źródło: Polsat News