OPPO prezentuje serię urządzeń MagVOOC i technologie łączności samochodowej

Pierwszego dnia targów Smart China Expo 2021, które trwają do 26 sierpnia w Chongqing w Chinach, marka OPPO zaprezentowała m.in. nową serię urządzeń z systemem flash OPPO MagVOOC i technologię łączności w samochodzie.

OPPO UWB Technology to Create an Integrated Intelligent Control Experience

Wygodne ładowanie na odległość oraz z pomocą MagVOOC flash

Oprócz zademonstrowania technologii bezprzewodowego ładowania na odległość, OPPO po raz pierwszy przedstawiło technologię magnetycznego ładowania flash – w serii urządzeń OPPO MagVOOC.Nowa seria obejmuje bezprzewodowy powerbank MagVOOC, który wykorzystuje magnetyczny system wyrównywania, co umożliwia precyzyjne dopasowanie telefonu do ładowarki.

Drugim urządzeniem jest ultracienka ładowarka flash MagVOOC, która zawdzięcza swoją smukłą budowę dzielonej konstrukcji. Oba urządzenia są zaprojektowane w ten sposób, aby można było je łatwo przenosić.

Podczas targów OPPO pokazało również podstawkę MagVOOC do bezprzewodowego ładowania, dzięki której użytkownik oszczędza nawet 60% czasu, potrzebnego na rutynowe czynności, w porównaniu do  standardowego ładowania przewodowego. Nowe produkty i rozwiązania mają odpowiadać na zróżnicowane potrzeby użytkowników.

Inteligentna łączność telefoniczna w aucie

OPPO pokazało także swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie łączności mobilnej w samochodach, prezentując m.in. cyfrowy klucz samochodowy, technologię zdalnej kontroli pojazdu za pomocą smartfona OPPO Find X3, a także inteligentnego zegarka OPPO Watch 2, jak również wbudowana w samochodzie funkcja ładowania. 

Cyfrowy klucz samochodowy pozwala użytkownikom na odblokowanie auta w prosty sposób za pomocą smartfona OPPO. Rozwiązanie jest wyjątkowo wygodne, ze względu na fakt, że smartfon nie musi mieć dostępu do sieci komórkowej – wystarczy połączenie Bluetooth.

Zdalne sterowanie pojazdem za pomocą smartfona OPPO Find X3 lub inteligentnego zegarka OPPO Watch 2, oznacza możliwość sterowania za pomocą aplikacji, np. przy zdalnym włączaniu klimatyzacji. Z kolei opcja uruchomienia klaksonu z odległości może np. pomóc właścicielom samochodów w ich szybkim odnajdywaniu na zatłoczonym parkingu. 

Firma pokazała również zaawansowane samochodowe ładowanie flash, które podczas jazdy obsługuje ładowanie flash USB OPPO 65 W VOOC i bezprzewodowe ładowanie flash 40 W VOOC.

Smart China Expo 2021 OPPO

Innowacyjne podejście do tworzenia rozwiązań i patentów dla wielu branż, zaowocowało współpracą  z producentami samochodów, takimi jak NIO, BYD Auto i Geely, którzy zdobywają coraz większe uznanie nie tylko w Chinach.

Płynnie połączone urządzenia IoT i nie tylko

Odkąd firma zaczęła realizować koncepcję Internetu Doświadczeń, OPPO rozwija się również w tym obszarze. Firma stworzyła AR Glass 2021 i inne inteligentne urządzenia domowe, które są połączone za pomocą technologii transmisji ultraszerokopasmowej (UWB).

OPPO AR Glass 2021 ma specjalną konstrukcję składającą się z dwóch elementów, dzięki czemu same okulary są lżejsze. W ten sposób noszenie ich przez długi czas jest bardziej komfortowe. Wyposażone w popularne rozwiązanie optyczne Birdbath, OPPO AR Glass 2021 oferują użytkownikom wrażenia podobne do tych w kinie.

Dzięki zaprezentowanym technologiom, OPPO jest teraz o krok bliżej realizacji swojej wizji Internetu Doświadczeń i stworzenia świata, w którym urządzenia są doskonale połączone i zintegrowane z potrzebami ludzi. 

źródło: OPPO Polska