Mac mini M1X podobno na horyzoncie…

Nowy Mac mini z procesorem M1X oraz z większą liczbą portów może zostać uruchomiony w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Mac mini z procesorem M1X - render

Kolejna wersja komputera Mac mini ma być wyposażona zarówno w nowy układ M1X, jak i zaktualizowany projekt, który będzie również zawierał więcej portów niż obecna wersja i ostatecznie zastąpi wersję Intel w katalogu produktów Apple’a.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi na rynek szereg nowych produktów podczas jesiennych wydarzeń, a jednym z potencjalnych kandydatów jest nowy Mac mini. W najnowszym biuletynie „Power On” dla Bloomberga Mark Gurma twierdzi, że wydajny Mac mini jest już w drodze. Model, wyposażony w chip M1X Apple Silicon, zakończy przejście na linię Mac mini, całkowicie eliminując modele z procesorem Intela.

Gurman uważa, że ​​wykorzystanie Maca mini jako serwera i do niektórych zadań, takich jak edycja wideo i tworzenie oprogramowania, sprawiło, że Apple przez pewien czas utrzymało w sprzedaży wariant Intela. Przynajmniej dopóki nie wyprodukuje wariantu o wysokiej wydajności.

Uważa się, że wersja Intela może istnieć tylko przez „następnych kilka miesięcy”.

Według Gurmana nowy Mac mini ma „zaktualizowany wygląd i więcej portów niż obecny model”. Potwierdza to majowe doniesienia o cieńszym profilu urządzenia, a także górnym panelu przypominającym pleksiglas i aluminiowych bokach.

Render wskazywał na cztery porty USB 4-Thunderbolt 3, dwa złącza USB-A, Gigabit Ethernet i HDMI. Zawierał również okrągłe, magnetyczne złącze zasilania, używane w najnowszym 24-calowym iMacu.

źródło: Bloomberg | Apple Insider