Trev in Poland – Amerykanin, który zakochał się w Polsce

Na YouTubie można trafić na wielu ciekawych ludzi, jednak Trevor to wyjątkowy pasjonat Polski, dzięki któremu możemy zobaczyć nasz kraj oczami Amerykanina.

Trev in Poland - kanał na YouTubie

Dwudziestoczteroletni Trevor sprzedał samochód i wszystkie swoje rzeczy, aby spakować się w dwie walizki i przeprowadzić się do Polski. Zanim jednak podjął ostateczną decyzję, dojrzewał do niej wraz z coraz większą zajawką na punkcie naszego kraju. O swoich spostrzeżeniach na temat Polski oraz poznawaniu polszczyzny, z humorem i zacięciem opowiada na swoim kanale Trev in Poland na YouTubie. Pierwszy film ze swojej podróży do Warszawy opublikował 24 grudnia 2017 roku. Od tamtej pory publikuje ciekawe materiały związane między innymi z codziennym życiem w Polsce, naszą kulturą i historią, opatrując je swoim komentarzem i reakcjami z perspektywy młodego Amerykanina.

Co możesz obejrzeć na vlogu Treva? Sporo filmów dotyczy reakcji młodego Amerykanina na polską muzykę – od klasyki po rap czy disco polo. Opowiada o polskich dziwactwach, które uwielbia, o różnicach kulturowych czy wreszcie o tym, czego Amerykanie nie dowiedzą się w Stanach o Polsce. Bardzo skrupulatnie przedstawia różnice między Polską i Stanami Zjednoczonymi, nie brakuje też krytycznego spojrzenia na to czego nie lubi lub po prostu nie potrafi zrozumieć w naszym zachowaniu lub przyzwyczajeniach.

Nie zapomina także o historii i powiązaniach Polski z Ameryką, a wszystko to w bardzo interesującej formie – jego materiału po prostu chce się oglądać!

W filmach często towarzyszy mu jego pierwsza polska miłość – Adrianna, z którą mieszka w Lublinie i która wspiera go w poznawaniu trochę innej rzeczywistości. To między innymi dzięki niej podjął tak radykalną decyzję o przeprowadzce na drugą stronę globu.

Na kanał Trevora natrafiłem zupełnie przypadkowo i od razu zaintrygowały mnie jego filmy. Dlatego postanowiłem przybliżyć Wam jego kanał i to, co robi. Jak to się stało, że Trev (lub jak o sobie mówi Tadeusz), zaczął interesowaś się Polską i wszystkim, co jest z nią związane? Dlaczego postanowił stworzyć vloga o kraju nad Wisłą? Zapytałem go o to, oraz o jego plany związane z Polską. O wszystkim innym dowiesz się z jego filmów, które tworzy z sercem i prawdziwą pasją. Właśnie takiej promocji Polski potrzebujemy :) Gorąco Polecam!

Trev in Poland był kiedyś kanałem o grach, pod inną nazwą. Trevor zdał sobie jednak sprawę, że to nie jest to o czym chciałby opowiadać ludziom. Po porzuceniu zainteresowań związanych z gamingiem postanowił usunąć stare treści i robić filmy o Polsce. Jak wspomina, czasami wraca do gier wideo – jeśli ma czas, którego jest coraz mniej. Gra w Halo MCC na PC, Euro Truck 2 lub Civilization, ale jak przyznaje, że minął prawie rok, odkąd grał w jakąkolwiek grę.

Trevor prowadzi także inny kanał podcastowy The Polskast, na którym wraz ze swoim amerykańskim przyjacielem Philem rozmawia o wszystkim, co dotyczy Polski i Ameryki.

Czy masz polskie korzenie?
Trev — Nie. Nie płynie we mnie polska krew. Planuję jednak nagrać film o swoim pochodzeniu.

Kiedy zdecydowałeś się przyjechać do Polski i jak zaczęła się Twoja przygoda z Polską?
Trev — Po wielu miesiącach rozmów z moją dziewczyną (która jest Polką) postanowiłem do niej przylecieć. Mieliśmy bardzo dobry kontakt i zaiskrzyło między nami, więc była to dla mnie okazja, aby ją zobaczyć, a także odwiedzić Europę. Po pierwszej podróży bardzo nakręciłem się na punkcie Polski. Dorastając, zawsze lubiłem oglądać filmy na YouTubie, przedstawiające Amerykanów za granicą i ich poglądy na temat innych krajów. Po powrocie z Polski, próbowałem znaleźć punkt widzenia Amerykanów na temat tego kraju, ale niewiele znalazłem. Postanowiłem więc stworzyć własny kanał! Bardzo spodobał mi się język polski. Naprawdę podoba mi się sposób, w jaki on brzmi. Nagle odkryłem też, że lubię uczyć się języków. W liceum (w USA) większość uczniów nienawidzi uczyć się języków obcych, więc większość Amerykanów nigdy tak naprawdę nie uczy się nowego języka. Sam nie wiedziałem, że nauka języka obcego jest taka fajna!

Co stawiasz sobie za główny cel, podczas tworzenia nowych filmów?
Trev — Robię filmy dla młodszego siebie – faceta, który chciał w młodości oglądać materiały, z których mógłby dowiedzieć się więcej o Polsce. Chcę też robić filmy, które są warte obejrzenia i nie będą dla kogoś stratą czasu. Dlatego lubię w nich dostarczać trochę rozrywki, ale też edukacji.

Polski nie jest językiem łatwym do nauczenia. Jak długo uczysz się naszego języka i na jakim etapie jesteś?
Trev — Bardzo trudno jest mi określić, jak długo uczę się języka polskiego, ponieważ zdarzały się dłuższe przerwy w nauce. Powiedziałbym, że uczę się w sumie przez około rok (bez przerw). Myślę, że moja znajomość polskiego jest na średnio zaawansowanych etapie, pozwalającym mi się swobodnie komunikować z Polakami.

Wymień 3 rzeczy, które najbardziej lubisz w Polsce?
Trev —

  1. Polacy. Naprawdę świetnie się bawię w towarzystwie Polaków, są wspaniali! Czuję się zaszczycony, że mam przyjaciół z Polski, którzy bardzo mi pomogli w różnych sytuacjach.
  2. Inspiracja, którą tu dostaję. Ta siła w polskiej krwi jest dla mnie naprawdę inspirująca. Imponuje mi to, że jako naród przeszliście tak wiele, nie poddajecie się i wciąż jesteście silniejsi.
  3. Jedzenie. Jakość jedzenia tutaj w porównaniu do tego, które jest USA, jest nieporównywalna. Nie tylko polskie jedzenie jest lepsze, ale niesamowicie smakuje. Tego brakuje mi w jedzeniu w Stanach.

Co było największym wyzwaniem po przeprowadzce do Polski?
Trev — Prawdopodobnie nauka języka, ale w przyszłości nie będzie to już dla mnie problemem.

Mieszkasz w Lublinie. Czy planujesz zostać w tym mieście? Które polskie miasto zrobiło na Tobie największe wrażenie?
Trev — Na razie chciałbym mieszkać w Lublinie. To wspaniałe miasto. Gdańsk to miasto, które wywarło na mnie niezatarte wrażenia. Architektura, kanały, jedzenie czy historia. To jest świetne miejsce. Może kiedyś tam zamieszkam. Jednak nie jestem jeszcze pewien :) Tam też zrobiłem sobie tatuaże!

Sprzedałeś wszystkie swoje rzeczy i przyjechałeś do Polski. Jak długo chciałbyś tu pozostać? Jakie masz tutaj plany?
Trev — Tak, kto wie, co przyniesie przyszłość. Jeszcze 4 lata temu nie pomyślałbym, że zamieszkam w Polsce! Ciężko zatem mi powiedzieć, co przyniesie przyszłość. Wciąż mam wiele pomysłów i planów, które chciałbym tutaj zrealizować w przyszłości. Musisz być na bieżąco z moim kanałem, aby dowiedzieć się, co będzie dalej :)

Nie pozostało nic innego, jak dalej śledzić kanał Trevora :) Polecam!

źródła: zdjęcie z profilu Trevora na YouTubie