HomePod TV byłby połączeniem świetnego dźwięku i telewizji

Koncepcja HomePoda TV oraz HomePoda Show, autorstwa Erica Huismanna, to ciekawy pomysł na rozszerzenie niesamowitego dźwięku HomePoda i możliwości Apple TV.

Koncepcja HomePod TV (Handy Abovergleich i Eric Huismann)

Oryginalny HomePod firmy Apple, duży inteligentny głośnik, który poprzedzał HomePoda mini, przetrwał na rynku mniej niż trzy lata. Nigdy nie stał się hitem dla giganta technologicznego z Cupertino. Ale nowa koncepcja projektowa szwajcarskiego projektanta wyobraża go sobie w dwóch nowych formach. Szwajcarski serwis internetowy Handy Abovergleich współpracowała z projektantem Erikiem Huismannem, aby wymyślić serię koncepcyjnych obrazów dwóch przyszłych HomePodów pełniących różne role.

I chociaż te konkretne projekty mogą, ale nie muszą, zwiastować przyszłe posunięcia Apple’a, pomysły wydają się pasować do ostatnich prognoz, że do 2023 roku Apple spróbuje wzmocnić swoją „słabą strategię dla domu” za pomocą kombinacji HomePoda, Apple TV i FaceTime’a.

Pierwsza koncepcja Handy Abovergleich i Erica Huismanna przedstawia nowy produkt o nazwie HomePod TV. Koncept łączy HomePoda i Apple TV, a HomePod przekształca się w formę soundabara, który można postawić przed ekranem telewizora.

Następna koncepcja to HomePod Show, który jest dużym inteligentnym głośnikiem z ekranem dotykowym Retina. Zawiera na pokładzie cyfrowego asystenta Siri i oferuje kontrolę nad systemem inteligentnego domu HomeKit.

Pomysł na urządzenie HomePod TV z pewnością wydaje się mieć pewne podstawy biorąc pod uwagę możliwe plany w Cupertino, aby pójść w tym kierunku do 2023 roku. Powodem takiej potrzeby jest to, że Apple TV ma problemy z konkurencją. Oferty firm takich jak Amazon, Google i Roku są tańsze niż Apple’a. Dzieje się tak częściowo dlatego, że Apple TV zawiera wysokiej klasy sprzęt do gier pod systemem tvOS. Nie wspominając o tym, że większość sprzętu innych firm, w tym wiele inteligentnych telewizorów, obsługuje także aplikację Apple TV+. I to coraz częściej nasuwa się pytanie: „jaki jest sens istnienia Apple TV?”

Koncepcja HomePod TV (Handy Abovergleich i Eric Huismann)

HomePod Show łączyłby inteligentny głośnik z ekranem dotykowym Retina,asystentem Siri i HomeKit.

Zarówno pomysły na HomePoda TV, jak i HomePoda Show wydają się sugerować, że Apple może dodać znaczenie i wartość za pomocą takich urządzeń, koncentrując się na swojej zdolności do tworzenia doskonałych urządzeń audio. Oba produkty zapewne otrzymałyby obsługę Dolby Atmos i dźwięka przestrzennego.

Wyświetlacz Retina w HomePOdzie Show mógłby pokazywać prognozy pogody, nadchodzące spotkania i pomógłby sterować inteligentnym domem za pomocą urządzeń w HomeKit. Urządzenie byłoby także zintegrowane z asystentem głosowym Siri i służyłoby jako interkom do komunikacji z ludźmi w innych pokojach w domu, najwyraźniej za pośrednictwem funkcji Intercom firmy Apple, która pojawiła się pod koniec 2020 roku.

Koncepcja HomePod Show (Handy Abovergleich i Eric Huismann)

Koncepcja HomePod TV może być nieco bliższa, temu co mogłoby wydać Apple, niż koncepcja HomePoda Show. Po pierwsze, iPhone może obsłużyć wiele z tego, co można by zrobić za jego pomocą. Ale posiadanie tego wszystkiego z wysoką jakością audio, mogłoby być dla niektórych atrakcyjne.

źródło: Handy Abovergleich & Eric Huismann | Apple Insider