Google wypuszcza nową reklamę Pixela 5a 5G

Nowy spot promujący smartfon Pixel 5a 5G informuje o najważniejszych funkcjach urządzenia, w przeciwieństwie do pierwszego wideo, które skupiało się jedynie na wyglądzie.

Google Pixel 5a 5G

Kiedy Google wprowadziło smartfona Pixel 5a 5G w minionym tygodniu, pierwszy spot był tak niejasny, że ciężko było się czegokolwiek dowiedzieć w bałaganie obrazów. W klipie z muzyką odtwarzaną w tle, Google pokazało nam kolekcję nieostrych pastelowych kolorów przeplatanych obrazami nowy teksturowany przycisk zasilania telefonu i inne części telefonu. Nie padło ani jedno słowo, więc nie wspomniano o żadnych funkcjach telefonu.

Dzisiaj Google wypuściło nową reklamę Pixela 5a 5G, która uzupełnia pierwszy klip. Zatytułowany All You Want in a Phone – Pixel 5a with 5G (Wszystko, czego chcesz w telefonie) spot trwa zaledwie 15 sekund. Lektor poza ekranem opisuje niektóre funkcje telefonu, takie jak oświetlenie portretowe, które pozwala użytkownikom dodać efekt bokeh lub dostosować oświetlenie do portretów po ich zrobieniu. Wspomniano także o układzie bezpieczeństwa Titan M (pamiętaj, że ta reklama trwa tylko 15 sekund), a następnie pojawia się wzmianka o obsłudze łączności 5G smartfona.

Być może najważniejsza informacja pojawia się na końcu filmu, gdy cena „od 449 USD” jest wypowiadana przez lektora i wyświetlana na ekranie. To przekłada się na 24 miesięczne płatności w wysokości 18,71 USD.

Pixel 5a 5G jest wyposażony w 6,34-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1080 ✕ 2400 pikseli i proporcjach 20:9. Pod maską znajduje się chipset Snapdragon 765G wraz z 6 GB pamięci i 128 GB pamięci na dane. Z tyłu urządzenia znajduje się dwupikselowy aparat 12,2 MP z przysłoną f/1.7 wraz z ultraszerokokątnym aparatem 16 MP. Kamera do selfie z przodu (w tzw. otworze po dziurkaczu) posiada 8 MP.

Ten telefon, być może do czasu pojawienia się Pixela 6 Pro (który ma mieć podobno baterię 5000 mAh), ma największą baterię, jaka kiedykolwiek pojawiła się Pixelu – ma pojemność 4680 mAh. Nowy model oferuje stopień ochrony IP67, co oznacza, że ​​można go zanurzyć w wodzie do 1 metra (3,3 stopy) przez 30 minut. Dostępna jest opcja w jednym kolorze – prawie czarnym.

Trwa już przedsprzedaż, ale zamówienia będą realizowane dopiero 26 sierpnia 2021 roku. Tego modelu telefonu nie można kupić w Polsce – pojawi się jedynie w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

źródło: Google