Dzięki wob.link masz dostęp do biblioteki książek Woblinka na czytniku

Osoby, które mają bibliotekę książek zakupionych w księgarni Woblink, mogą teraz ją przeglądać i pobierać z niej e-booki wprost z czytnika Kindle lub innej firmy.

Usługa wob.link - półka z e-bookami Woblink na Kindle lub innym czytniku

Od teraz, użytkownicy kupujący e-booki w księgarni Woblink mają dostęp do swojej półki z książkami już z każdego urządzenia.Księgarnia dodała nową usługę wob.link, która dzięki swojej prostocie działa na każdym czytniku e-booków z wbudowaną przeglądarką internetową, w tym na czytnikach Kindle firmy Amazon. Usługa wob.link jest bezpośrednim linkiem do półki z książkami użytkownika księgarni Woblink. Cokolwiek kupisz w księgarni internetowej Woblink znajdziesz właśnie pod tym linkiem – szybko i bez logowania. Nieważne, czy korzystasz z czytnika Kindla, Pocketbook, InkBook czy innego dowolnego urządzenia mobilnego.

Jak korzystać z usługi wob.link?

  • Aby skorzystać z wob.link, upewnij się, że Twoje urządzenie ma dostęp do Internetu. 
  • Ze względów bezpieczeństwa Twój wob.link może działać tyko na jednym, przypisanym do niego urządzeniu. Przypisanie nastąpi automatycznie przy pierwszym logowaniu, tak abyś mógł od razu, bez zbędnego wysiłku skorzystać ze swojej półki.
  • Jeżeli zechcesz zmienić przypisany już czytnik na inny, przejdź do swojego profilu księgarni Woblink (użyj komputera lub smartfona), a następnie w sekcji WYSYŁKA PLIKÓW kliknij w przycisk USUŃ URZĄDZENIE. Gotowe! Przy kolejnym użyciu wob.link przypniemy nowe urządzenie do Twojego profilu.

Wystarczy zalogować się na komputerze na swoje konto w księgarni Woblink i przejść do sekcji WYSYŁKA NA CZYTNIKI. W tej sekcji pobieramy plik konfiguracyjny dla Kindle’a (plik wob.link.mobi) lub innego czytnika (plik wob.link.epub). Możesz wgrać plik do katalogu z książkami na czytniku, lub w przypadku Kindle’a wysłać na swój adres e-mail w domenie kindle.com, na który wysyłasz książki.

Plik będzie widoczny na liście książek znajdujących się na Twoim czytniku. Teraz wystarczy go otworzyć i kliknąć w znajdujący się w nim spersonalizowany link. Zostaniemy od razu przeniesieni do swojej półki z książkami, bez konieczności logowania do księgarni. Nad listą książek znajduje się wyszukiwarka naszych e-booków, a po kliknięciu na książkę zostaniemy przeniesieni do szczegółów z opisem i linkiem do pobrania e-booka na czytnik.

Teraz od zawsze, gdy chcesz pobrać swoje zakupione e-booki z Woblinka, wystarczy jeden klik i jesteś na swojej półce! Nie musisz przegrywać e-booka przez kabel czy wysyłać za pomocą e-maila, pobierasz e-booki prosto na czytnik ze swojej półki.

Instrukcja korzystania z usługi wob.link
Instrukcja korzystania z usługi wob.link

Jeśli nie widzisz okładek swoich książek może to oznaczać, że masz wyłączone wyświetlanie obrazków w swojej przegladarce na Kindle’u. W takiej sytuacji, będąc w otwartej przeglądarce Experimental Browser, kliknij na menu szaszłykowe w prawym górnym rogu i wybierz Browser Settings Enable Images, aby włączyć wyświetlanie obrazków. Po odświeżeniu strony zobaczysz okładki książek ze swojej półki.

Dla kogo jest usługa wob.link?

Wob.link jest dla Ciebie jeśli:

  • kupujesz e-booki na smartfonie, w aplikacji Woblink lub na komputerze i chcesz od razu czytać je na czytniku,
  • chcesz mieć łatwy dostęp do całej swojej półki, a nie tylko ostatnio zakupionych pozycji,
  • chcesz przeszukiwać swoją półkę bezpośrednio z czytnika,
  • nie skonfigurowałeś automatycznej wysyłki na czytnik lub nie chcesz potwierdzać każdorazowo wysyłki na swoje urządzenie (dotyczy Kindle’a, który wysyła na e-maila prośbę o potwierdzenie wysyłki pliku na czytnik).

Jak inaczej korzystać z kupionych w Woblinku e-booków i audiobooków?

Możesz zawsze pobrać aplikację mobilną Woblink na urządzenia z systemami iOS i Android. Dzięki niej możesz kupować, przeglądać i czytać książki oraz słuchać audiobooków dostępnych w księgarni.

źródło: Woblink