Fani krzyżówek powinni spróbować sił w „Wurdweb”

Wurdweb to całkiem nowa odsłona krzyżówek – od graczy zależy, czy zmieści się jak najwięcej słów na planszy. To jedna z tych „łatwych do nauczenia, trudnych do opanowania” zwykłych gier logicznych.

Wurdweb

W piątek w serwisie Apple Arcade zadebiutowała nowa gra logiczna Wurdweb. Gra wykorzystuje jeden aspekt krzyżówki i rozszerza go na całą grę. Zamiast wskazówek, dostarcza graczom listę słów. To od graczy zależy, czy umieszczą je w na planszy. Są miejsca, które umożliwiają więcej słów do zagrania, a gra toczy się, dopóki nie zostanie ułożona z góry określona liczba słów.

Słowa są uporządkowane tematycznie, niektóre z nich są… osobliwe. A gra nigdy się nie powtarza, ponieważ listy słów są generowane przez algorytm. Dodatkowo istnieją odmiany podstawowej wersji, takie jak tryb precyzyjny, w którym każda łamigłówka ma jedno rozwiązanie. Na planszy pojawiają się też dodatkowe elementy gry.

Wurdweb nie ogranicza się do języka angielskiego (Wielka Brytania/USA). Może generować puzzle w językach: hiszpańskim, niemieckim, włoskim, francuskim (Francja/Kanada), rosyjskim, holenderskim, portugalskim (Brazylia)czy tureckim.

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że jest to dzieło Arana Koninga i Adriaana de Jongha – dwóch projektantów gier i przyjaciół z Holandii.

Gra Wurdweb jest teraz dostępna w sekcji Apple Arcade w App Storze. Można ją zainstalować na iPhonie, Macu, iPadzie i Apple TV – obsługuje również zewnętrzne kontrolery do gier.

Każdy, kto woli zwykłą krzyżówkę, a nie jej odmianę, może zagrać w Tiny Crossword+. Te dwa tytuły są jednymi z ponad 200 innych, które są objęte subskrypcją Apple Arcade. Gracze mogą być pewni, że nie ma żadnych zakupów w aplikacji, reklam ani skrzynek z łupami. Są one zakazane.

źródło: Apple Arcade | Cult of Mac