Poznaj historię Androida w książce googlera Cheta Haase’a

Wieloletni programista Google’a Chet Haas wydaje pieczołowicie opracowaną książkę „Androids”, w której opowiada wewnętrzną historię Androida – najpopularniejszego systemu mobilnego na świecie.

Androids: The Team That Built the Android Operating System (Chet Haase)

Historia Androida została opowiedziana w wielu małych fragmentach, ale aby poznać całą historię, musiałbyś przeszukać tysiące postów na blogach, setki podcastów i umysły kilkudziesięciu osób, które prawdopodobnie poprosiłyby cię o pozostawienie ich w spokoju. Ale dzięki najnowszej książce pod tytułem Androids: The Team That Built the Android Operating System (pol. Androidy: Zespół, który zbudował system operacyjny Android), możemy znaleźć sporo smakowitych opowieści – w jednym miejscu.

Książka ma się ukazać już jutro (14 sierpnia 2021 r.) w Google Play i od 29 sierpnia na Amazonie. Póki co nie mamy informacji, czy któreś z wydawnictw planuje wydanie polskiego tłumaczenia. Liczę jednak, że tak.

Haas opowiada o tym, jak powstał najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Jeśli interesuje Cię historia systemu operacyjnego, na którym spędzasz pół swojego dnia, możesz już teraz zamówić książkę w przedsprzedaży.

Chet Haase, autor Androidów (Androids), jest prawdopodobnie najbardziej znany z dowcipnych przekomarzań podczas prowadzenia rozmów przy kominku na Google I/O i sesji programistów, a nawet edukowania ludzi o błędach, gdziekolwiek mu na to pozwolą. Ale jest także wieloletnim programistą w Google’a, który od ponad dekady pracuje nad Androidem, głównie w zespole UI Toolkit. Miał także wiele wspólnego z wprowadzeniem płynnych animacji i efektów wizualnych w Material Design.

Jak zauważył Chet, wkrótce po pierwotnym ogłoszeniu książki w zeszły weekend, ten tytuł jest przeznaczony dla wszystkich, nie tylko inżynierów. Nie będzie zbyt wiele technicznego żargonu, ale zamiast tego jest wypełniony wydarzeniami, doświadczeniami, decyzjami i anegdotami ludzi stojących za zielonym robotem. I nie obawiaj się, zostało to potwierdzone na niepewnych warunkach, będą kalambury.

E-book w angielskiej wersji językowej kosztuje ok. 40 zł (9,99 USD) i jest już dostępny w przedsprzedaży w Google Play Książki. Jeśli zdecydujesz się na Książki Play, książkę pobierzesz w formie ebooka już jutro. Z kolei na Amazonie można będzie kupić wersję na Kindle,’a która może być nieco bardziej wszechstronna, ale na to wydanie będziesz musiał poczekać do 29 sierpnia, czyli tylko za 15 dni.

źródło: Android Police